Geri Dön

Reşit Karabacak kimdir? Reşit Karabacak nereli, neden öldü?

Başarılı sporcu ve teknik adam Reşit Karabacak hayatını kaybetti. Türkiye Güreş Federasyonu, Karabacak'ın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'nda birincilikleri bulunan güreşçi Reşit Karabacak, ayrıca Milli Takım antrenörlüğü de yaptı. İşte, Reşit Karabacak biyografisi...

Reşit Karabacak kimdir? Reşit Karabacak nereli, neden öldü?

Reşit Karabacak, Türk güreşçi olarak spor camiasında adını duyuran isimlerdendir. Henüz 19 yaşında güreş sporuna başlayan Karabacak, kısa süre sonra Balkan birinciliğin elde etti. Ardından başarıların ardı arkası kesilmedi. Reşit Karabacak neden öldü? 

REŞİT KARABACAK KİMDİR?

Karabacak, 5 Temmuz 1954 tarihinde Erzurum'da dünyaya gelen Türk güreşçisidir. Güreş sporuna 1973 yılında İzmir'de başladı. Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'nda birincilikleri ve Dünya Şampiyonası'nda dereceleri vardır. Milli Takım antrenörlüğü yapmıştır.

İlk şampiyonluğunu güreşe başladıktan bir yıl sonra serbest stilde Balkan birinciliği ile yakaladı. Ardından Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, ilerleyen zamanda sporu bıraktı.

Güreş Milli Takımı antrenörü olarak görev yapan Reşit Karabacak, Kovid-19 hastalığına yakalanmıştı ve kalp krizi geçirdi. Usta sporcu 19 Kasım 2020 tarihinde hayatını kaybetti.

Yatağa bağımlı kadın yangından son anda kurtarıldıBursa'nın İnegöl ilçesinde, 3 katlı apartmanın en üst katındaki dairede yangın çıktı. Alevler kısa sürede katın tamamına yayılırken, evde bulunan yatağa bağımlı kadın, aile fertleri tarafından kurtarıldı. Yangın ise alt katlara yayılmadan itfaiye ekiplerince yaklaşık 1 saatte söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet