Geri Dön

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak olan 12 bin personel alımı için başvurular başladı. ÖSYM tarafından KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımı kapsamında tercih kılavuzu ve pozisyon unvanı ve çalışılacak olan il'e ilişkin detaylar adaylar ile paylaşıldı. Bu kapsamda başvuru yapacak olan adaylarda aranan en önemli şartlar arasında 2018 KPSS sınavından puan almış olma şartı aranıyor. Peki Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı 12 personel alımı başvuru şartları belli oldu. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz ile adaylarda aranan başvuru şartları ve eğitim durumuna göre belirlenen il kontenjanları adayların erişimine sunuldu. Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunları arasından yapılacak olan 12 bin Sağlık Personeli alımı kapsamında adayların dikkat etmesi gereken nitelik kodları yer alıyor. Başvuru yapmadan önce tüm adayların yayımlanan kılavuzu ve başvurulan pozisyon için aranan nitelik kodunu taşıması bekleniyor.

Adayların bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Adaylar tercihlerini, 7-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin
karşılanması yeterlidir. Ayrıca, bu kılavuzdaki Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Açıklamalar ve Uyarılar” ile “Başvuru Genel ve Özel Şartları” bölümlerini mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarı ve şartları da göz önünde tutmanız gerekir

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Minik Sara duyabilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, takılan işitme cihazı sayesinde ilk defa duyduğu seslerle yaşadığı sevinci heyecan yaratan 10 yaşındaki Fatma Afaş'ın, kendisi gibi işitme engelli olan kardeşi 3 yaşındaki Sara'nın tedavi edilmesi için talimat verdi. Minik Sara, tedavisi için sağlık kontrolünden geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber