Geri Dön
GündemSait Erdal Dinçer kimdir, kaç yaşında? TÜİK başkanlığına atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer biyografisi...

Sait Erdal Dinçer kimdir, kaç yaşında? TÜİK başkanlığına atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer biyografisi...

Sait Erdal Dinçer kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Sait Erdal Dinçer kimdir, hangi görevlerde bulundu?

Sait Erdal Dinçer kimdir, kaç yaşında? TÜİK başkanlığına atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer biyografisi...

Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. TÜİK başkanlığına atanan Sait Erdal Dinçer'in hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

SAİT ERDAL DİNÇER KİMDİR?

1986-1990 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Jeoloji Mühendisliği okuyan Sait Erdal Dinçer, aynı üniversitede İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Dinçer aynı zamanda 1992-1995 yıllarında Marmara Üniversitesi ekonometri alanında yüksek lisans yaptıktan sonra doktorasını da Marmara Üniversitesi ekonometri bölümünde tamamladı.

Akademik kariyerine 2005 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri bölümünde devam eden Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer’in veri analizi, veri yönetimi ve veri madenciliği üzerine çok sayıda çalışması bulunuyor.

Türkiye ekonomisinin 2000 sonrası dönemine yönelik de çalışmaları olan Dinçer'in, 26 adet ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış bilimsel makalesi, 12 adet ulusal ve uluslararası yayınevleri tarafından basılmış kitap ve kitap bölümü ile 7 adet uluslararası sempozyumlarda sunularak basılmış bildirileri bulunuyor.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve editörlükleri mevcut olan ve iyi derecede İngilizce bilen Dinçer, çok sayıda Doktora ve Y. Lisans düzeyinde bilimsel tezin yönetimini gerçekleştirdi.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet