Tüik

Tüik

Son dakika TÜİK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜİK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜİK haber sayfamızda...

Tüik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.051 tüik haberi bulunmuştur.
Vatandaşlar 'bekle- gör' moduna geçti! Bu dönemde araç almak mantıklı mı? İşte cevabı...
Vatandaşlar 'bekle- gör' moduna geçti! Bu dönemde araç almak mantıklı mı? İşte cevabı...İkinci el ve sıfır araç alacak olan tüketiciler "bekle-gör" moduna geçti. Peki şu an araç almak mantıklı mı? Sektör temsilcileri ne diyor? ÖTV indirimi gelir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...
8.08.2022Ekonomi
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkı
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkıOdun dışı orman ürünlerinin üretimini desteklemek için eylem planları yürüten Orman Genel Müdürlüğü (OGM), plastik sanayisinden tıp alanına kadar pek çok sektörde kullanılan reçinenin 2021 yılı üretiminden ekonomiye 650 bin dolar döviz girdisi sağladı.
4.08.2022Ekonomi
Öztrak ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasını sordu: Hayrola, nedir bu telaşınız?
Öztrak ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasını sordu: Hayrola, nedir bu telaşınız?KPSS’deki şaibe iddialarını değerlendiren CHP Sözcüsü Öztrak,  “ÖSYM Başkanı’nı kurban verip, bu işten sıyrılmayı mı düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Öztrak ayrıca  “ÖSYM Başkanı talimat vereni açıklasın” çağrısında bulundu.
4.08.2022Siyaset
Bakan Nebati 'Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz' diyerek açıkladı: Her adımı atacağız!
Bakan Nebati 'Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz' diyerek açıkladı: Her adımı atacağız!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati açıklamalarında, 'Türkiye'nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağı bir süreci yaşayacağız" ifadelerini kullandı. "Dar gelirlileri mağdur etmeyeceğiz" diyen Bakan Nebati her türlü adımın atılacağının mesajını verdi.
3.08.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları belli oldu: 2022 Temmuz ayı ve yıllık enflasyon oranı
Enflasyon rakamları belli oldu: 2022 Temmuz ayı ve yıllık enflasyon oranıEnflasyon tahmini için gözler TÜİK'in yapacağı açıklamadaydı. Her ay açıklanan enflasyon için bugün kritik gün. Ağustos ayının gelmesini ile birlikte Temmuz enflasyon farkı merak ediliyor. TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre TÜFE aylık bazda 2.37 artarken, yıllık bazda 79,60 seviyesine yükseldi.
3.08.2022Bilgi Rehberi
CHP’den ‘Boşanma’ raporu: Tartışmalar daha çok harcamalardan çıkıyor
CHP’den ‘Boşanma’ raporu: Tartışmalar daha çok harcamalardan çıkıyorCHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Türkiye’de Boşanma Sebepleri” raporu hazırladı.
2.08.2022Siyaset
ENFLASYON | Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak? İşte o tarih...
ENFLASYON | Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak? İşte o tarih...Ağustos ile birlikte TÜİK'in açıklayacağı temmuz ayı enflasyon rakamları beklenir oldu... Geri sayım sürerken net tarih hakkında bilgi almak isteyenler "Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.
1.08.2022Bilgi Rehberi
İstanbul’da 815 asırlık insan
İstanbul’da 815 asırlık insanTÜİK verilerine göre, Türkiye’de yaşı 100’ün üzerinde 5859 kişi yaşıyor. Bir asrı deviren nüfus sayısında ilk üç sırada İstanbul, Şanlıurfa ve Mardin illeri bulunuyor. İstanbul 815 kişi ile 100 yaş ve üzerinde en fazla yaşlıya sahip il.
31.07.2022Gündem
Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak?
Temmuz ayı enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak?Ağustos ayı yaklaşırken enflasyon rakamları merak ediliyor. Oranlar her geçen ay yükselirken temmuz ayında rakamların nasıl geleceği araştırılıyor. Bu nedenle de "Enflasyon rakamları (oranları) ne zaman açıklanacak?" sorusu artıyor.
29.07.2022Bilgi Rehberi
Bakan Ersoy: Bu sene turizm gelirinde Türkiye rekoru kırılacak
Bakan Ersoy: Bu sene turizm gelirinde Türkiye rekoru kırılacakKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, öngörülen rakamlara ulaşıldığında, bu sene turizm gelirinde Türkiye Cumhuriyeti rekoru kırılacağını ifade ederek "2019'da 34.5 milyar dolar olarak kırılmıştı, tekrar bir rekor kıracak Türkiye. 37 milyar dolar dedik; inşallah bunu yukarı da çekeceğiz" dedi.
28.07.2022Ekonomi
Haziranda 109 bin araç trafiğe çıktı
Haziranda 109 bin araç trafiğe çıktıTÜİK, haziran ayına ilişkin motorlu taşıtlar istatistiklerini açıkladı. Haziranda 109 bin 277 taşıtın trafiğe kaydı yapılırken, toplam taşıt sayısı 25 milyon 810 bin 799 oldu.
27.07.2022Ekonomi
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2022? Memur ve emekli maaş farkı ödeme tarihi belli oldu mu?
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2022? Memur ve emekli maaş farkı ödeme tarihi belli oldu mu? Maaş farklı ödeme tarihleri memur ve emeklilerin gündeminde! Enflasyon rakamlarının duyurulması ardından milyonlarca SSK-Bağ-Kur emeklisi ile memurun gözü zam farklarının heplara geçeceği tarihte. TÜİK Haziran ayı enflasyon rakamını yüzde 4,98 olarka açıklamıştı. Buna göre emekli ve memurun zam oranları da netleşti. Peki, emekli-memur maaş farkı ödeme tarihi ne zaman? Zamlı emekli aylıkları ne zaman yatacak?
24.07.2022Bilgi Rehberi
MAAŞ FARKLARI ne zaman yatacak? Memur - emekli maaş farkı yatacağı tarih belli oldu mu?
MAAŞ FARKLARI ne zaman yatacak? Memur - emekli maaş farkı yatacağı tarih belli oldu mu?Memur ve emekli zam farkı ödeme tarihleri merakla araştırıyor. Emekli maaşı ve memur maaşı zam farkı ödeme tarihleri, ilgililerin gündemindeki yerini koruyor. TÜİK verilerine göre memur emeklisi ve emekli maaşlarına temmuz zammı hayata geçirildi. Zamlı maaşların yatacağı tarihler belli oldu. Şimdi akıllardaki soru ise 'zam farkı ne zaman yatacak?' oldu. Peki, memur ve emekli maaşı zam farkları hangi tarihte ödenecek?
21.07.2022Bilgi Rehberi
Ihlamurdan ekonomiye 2 milyon dolarlık katkı
Ihlamurdan ekonomiye 2 milyon dolarlık katkıOrman Genel Müdürlüğü (OGM), Ihlamurun 2021 yılı itibariyle orman köylüsüne yaklaşık 6 milyon TL, ülke ekonomisine ise yaklaşık 35 milyon TL’lik katkı sunduğu, geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyon dolarlık döviz girdisi sağlayan ıhlamurdan, Türkiye ormanlarında 2021 yılı sonu itibariyle 24 bin hektar alanda 441 ton yararlanıldığı belirtildi.
20.07.2022Ekonomi
Türkiye’de araç sayısı son 10 yılda 3 kat arttı
Türkiye’de araç sayısı son 10 yılda 3 kat arttıTürkiye’de 2001-2022 yılları arasında araç sayısı 3 kat arttı. Yılda ortalama 1 milyon yeni araç kaydı gerçekleşti. Öte yandan elektrikli ve hibrit araçların toplam araç sayısı içerisindeki payı ise yüzde 10,7’ye yükseldi.
19.07.2022Ekonomi
KYK borçları için nasıl bir çalışma yapılıyor? İşte masadaki formül
KYK borçları için nasıl bir çalışma yapılıyor? İşte masadaki formülGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "KYK borçları konusunda gençlerimizi mağdur etmeyeceğiz" diye konuşmuştu. Peki KYK borçları için formül ne? CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan detaylarını anlattı.
14.07.2022Ekonomi
KYK borçları için nasıl bir çalışma yapılıyor? İşte masadaki formül
KYK borçları için nasıl bir çalışma yapılıyor? İşte masadaki formülGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "KYK borçları konusunda gençlerimizi mağdur etmeyeceğiz. Konu ilk Kabine toplantısında ele alınacak, sonrasında Cumhurbaşkanımız gençlerle paylaşacak." diye konuşmuştu? Peki KYK borçları için formül ne? CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan detaylarını anlattı.
14.07.2022Haberler
Emekli maaşı tablosu 2022: Temmuz zammı sonrası SSK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı en düşük emekli aylığı ne kadar oldu, ne zaman yatacak?
Emekli maaşı tablosu 2022: Temmuz zammı sonrası SSK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı en düşük emekli aylığı ne kadar oldu, ne zaman yatacak?Emekli maaşı son dakika gelişmeleri binlerce kişinin ana gündem maddesi arasında. TÜİK tarafından açıklanan haziran ayı enflasyon rakamları ardından memur ve emekli maaşlarına yansıyacak artış da belli oldu. Haziran’da enflasyon yıllık yüzde 78.62 aylık olarak da yüzde 4,95 gerçekleşti. Peki, emekli maaşı ne kadar oldu 2022?
5.07.2022Bilgi Rehberi
ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR OLDU, kaç TL? 2022 Temmuz zammı ile öğretmen aylıkları son durumu
ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR OLDU, kaç TL? 2022 Temmuz zammı ile öğretmen aylıkları son durumuÖğretmen maaşı Temmuz zammı ile ne kadar oldu? Haziran enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memurlara yüzde 41,69'luk zam yapılacağı garantilenmiş durumda. Zam ile ilgili son dakika gelişmeleri ardından 2022 öğretmen aylıkları gündemde yer aldı. En düşük memur maaşının 9 bin liranın üzerinde olması sonrası 'öğretmen maaşı kaç TL oldu, ne kadar zam yapıldı?' soruları hafızaları meşgul ediyor.
5.07.2022Ekonomi
‘Kadınlar erkeklere muhtaç olmayacak’
‘Kadınlar erkeklere muhtaç olmayacak’CHP Kadın Kolları başkanları ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, “Stratejik çalışmayı öğrenin, baskı altında olan kadınları kucaklayın, çözüm önerilerimizi anlatın” dedi. CHP lideri, “Kadınları erkeklere muhtaç etmeyecek bir sistemi kuracağız” diye konuştu.
5.07.2022Siyaset
TÜİK: Yıllık enflasyon yüzde 78.62’ye çıktı
TÜİK: Yıllık enflasyon yüzde 78.62’ye çıktıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2022 yılı haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 4.95, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 42.35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 78.62 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 44.54 artış gerçekleşti.
5.07.2022Ekonomi
Genelge yayımlandı! Kıdem tazminatı tavanı belli oldu
Genelge yayımlandı! Kıdem tazminatı tavanı belli olduTÜİK'in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte memur, emekli, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati imzasıyla yayımlanan genelgeyle milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatında tavan rakam da belli oldu.
4.07.2022Ekonomi
Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu!
Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu!TÜİK'in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte memur ve emeklinin alacağı zam oranı belli oldu. En düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıktı. Emekli memur maaşı ise 6 bin TL oldu.
4.07.2022Haberler
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı belli oldu
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı belli olduTÜİK'in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı belli oldu. En düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıktı. Memur emeklisi maaşı ise 6 bin lira oldu. Bağ-Kur emekli maaşı 4 bin 197 lira oldu.
4.07.2022Ekonomi
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu!
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu!TÜİK'in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte memur ve emeklinin alacağı zam oranı belli oldu. En düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıktı. Emekli memur maaşı ise 6 bin TL oldu.
4.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tüik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.