Tüik

Tüik

Son dakika TÜİK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜİK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜİK haber sayfamızda...

Tüik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.762 tuik haberi bulunmuştur.
Son dakika: Faiz kararı sonrası kritik detay! Canlı yayında açıkladı
Son dakika: Faiz kararı sonrası kritik detay! Canlı yayında açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini değiştirmeyerek sabit tuttu. Karar sonrası metinde yer almayan detay dikkat çekti. Detayları Prof. Dr. Sefer Şener, CNN Türk'te canlı yayında aktardı.
15.04.2021Ekonomi
Sanayi üretimi hız kesmiyor
Sanayi üretimi hız kesmiyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, sanayi üretim endeksi şubatta aylık yüzde 0.1 ve yıllık yüzde 8.8 artış gösterdi. Arındırılmamış sanayi üretim endeksi de şubatta yıllık yüzde 5.7 artarak, arka arkaya yükselişini 7’nci aya taşıdı.
14.04.2021Ekonomi
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı şubat ayında yüzde 13,4 oldu.
12.04.2021Uzmanpara
Son dakika: İşsizlik rakamları belli oldu
Son dakika: İşsizlik rakamları belli olduSon dakika gelen habere göre Türkiye'de işsizlik oranı, Şubat 2021'de bir önceki aya göre 0,7 puan artışla yüzde 13,4 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 250 bin kişi artarak 4 milyon 236 bin kişiye yükseldi.
12.04.2021Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafziyaretinde "Hakkınızda açılan davalarda kazandığınız var mı?" sorusuna "Şu ana kadar kaybettiğim hiçbir dava yok" yanıtını verdi.
8.04.2021Siyaset
Gıda enflasyonu geriledi
Gıda enflasyonu gerilediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu’na göre, mart ayında enflasyondaki yükseliş enerji, hizmet ve temel mallardan kaynaklanırken, gıda enflasyonu taze meyve ve sebze fiyatları öncülüğünde bir önceki aya kıyasla yavaşladı.
7.04.2021Ekonomi
Enflasyon rakamları belli oldu
Enflasyon rakamları belli olduEnflasyon martta yüzde 1,08 artarken, yıllık bazda yüzde 16,19 oldu.
5.04.2021Uzmanpara
Bakan Soylu: Asayiş hizmetlerinde memnuniyet yüzde 77,4
Bakan Soylu: Asayiş hizmetlerinde memnuniyet yüzde 77,4İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı 'Yaşam Memnuniyeti Araştırması'na göre, asayiş hizmetleri 2020 yılında yüzde 77,4 memnuniyet oranı ile ilk sırayı alan kamu hizmeti olmuştur" dedi.
1.04.2021Siyaset
TÜSİAD’dan TL’ye güven mesajı...
TÜSİAD’dan TL’ye güven mesajı...Son dakika haberlere göre, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, “TL’ye, kaybettiği güveni mutlaka yeniden kazandırmalıyız. Aksi halde krizden çıkışımızın çok zorlaşacağı kanısındayız” dedi.
31.03.2021Ekonomi
Hs Code Nedir, Kaç Hanelidir? Hs Kodu (Gtip) Nasıl Alınır?
Hs Code Nedir, Kaç Hanelidir? Hs Kodu (Gtip) Nasıl Alınır?HS Code, Gümrük Örgütü’nün Harmonize Sistem Komitesi tarafından düzenlenmiş ve aynı yıl içerisinde de uygulamaya geçilmiştir. Pek çok kişi HS Code'u duymuş olmasına karşın ne anlama geldiğini bilmemektedir. Sizin için pek çok insanın merak edip araştırmakta olduğu HS Code nedir, kaç hanelidir? HS kodu (Gtip) nasıl alınır sorularının yanıtlarını derledik.
30.03.2021Eğitim
Artık yasak! Litresi 2.5 lira...
Artık yasak! Litresi 2.5 lira...Zeytinyağının dökme ihracatı yasaklandı. Yurt dışındaki yerinin sarsılmasından endişe eden ihracatçı ve maliyet altı satış korkusu yaşayan üretici tepkili. Kararın gerekçesi ise pandemi belirsizliği ve iç piyasada artan yağ talebi. Sektör temsilcileri fiyatlarda düşüş için KDV’nin indirilmesi çağrısı yapıyor.
24.03.2021Ekonomi
Türkiye nüfusu hızla yaşlanıyor
Türkiye nüfusu hızla yaşlanıyorBireysel emeklilik sektörünün önde gelen kuruluşlarından AvivaSA, Her Yaşta kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaş ayrımcılığına ve yaşlılık nezdindeki negatif algıya dikkat çekerek toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.
23.03.2021Ekonomi
İzmir üçüncü Muğla birinci
İzmir üçüncü Muğla birinciTÜİK’in açıkladığı rapora göre; İzmir, en fazla konut satılan üçüncü kent oldu. Muğla, değer artışı alanında ilk sıraya yerleşti; kenti Aydın izledi
21.03.2021Ege
İstatistik Konseyi hayata geçirildi
İstatistik Konseyi hayata geçirildiTürkiye’de resmi istatistiklere ilişkin ihtiyaçları tespit etmek, değerlendirmek ve ileriye yönelik önerileri kapsayan çalışmalar yapmak üzere İstatistik Konseyi kuruldu.
21.03.2021Ekonomi
İstanbul Anadolu Yakasında Yükselen Trend: Tuzla
İstanbul Anadolu Yakasında Yükselen Trend: Tuzlaİstanbul yabancı yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. TUİK’in verilerine göre, İstanbul’un satışlardaki payı %47. Gözde sahil ilçesi Tuzla ise, yükselen trend olma yolunda.
Evden çalışma da kadının sırtında!
Evden çalışma da kadının sırtında!ILO raporunda, evde çalışmanın hangi sosyo-ekonomik grup için olursa olsun sosyal güvence ve korumadan uzak bir çalışma biçimi olarak gerçekleştiği tespitinde bulunuldu
19.03.2021Gündem
Dış ticaret endekslerinde temel alınan yıl güncellendi
Dış ticaret endekslerinde temel alınan yıl güncellendiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) dış ticaret endekslerinde mevcut yayında "2010=100" olan temel yılın, "2015=100" olarak revize edildiğini bildirdi.
18.03.2021Uzmanpara
Dış ticaret endekslerinde temel alınan yıl güncellendi
Dış ticaret endekslerinde temel alınan yıl güncellendiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) dış ticaret endekslerinde mevcut yayında "2010=100" olan temel yılın, "2015=100" olarak revize edildiğini bildirdi.
18.03.2021Ekonomi
Ücretli çalışanlar ocakta % 5.2 arttı
Ücretli çalışanlar ocakta % 5.2 arttıÜcretli çalışan sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5.2 artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak ayına ilişkin “ücretli çalışan istatistikleri” haber bültenini yayımladı. Söz konusu istatistikler, 2009’dan başlamak üzere ilk kez duyurulmuş oldu.
17.03.2021Ekonomi
Reformun yol haritası haftaya açıklanıyor
Reformun yol haritası haftaya açıklanıyorCumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta duyurduğu Ekonomi Reform Paketi’nde takvim belli oluyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomi reformunda yol haritasının haftaya açıklanacağını, büyükelçilerle detayları paylaşacakları toplantılar da yapacaklarını söyledi
17.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
TÜİK yarın "Ücretli Çalışan İstatistikleri, Ocak 2021" haber bültenini yayımlayacak
TÜİK yarın "Ücretli Çalışan İstatistikleri, Ocak 2021" haber bültenini yayımlayacakTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "Ücretli Çalışan İstatistikleri, Ocak 2021" haber bültenini yarın saat 10.00'da açıklayacak.
15.03.2021Ekonomi
İstanbul'un en kalabalık mahallesi! 3 ilin nüfusunu geride bıraktı
İstanbul'un en kalabalık mahallesi! 3 ilin nüfusunu geride bıraktıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'un en kalabalık mahallesi belli oldu. 3 ilin nüfusunu geriden bırakan mahallede yaşayan kişi sayısı 101 bin 668 oldu. İşte haberin ayrıntıları ve o mahalle...
14.03.2021Gündem
‘Vatandaşın borcu  9.4 milyar TL arttı’
‘Vatandaşın borcu 9.4 milyar TL arttı’CHP TBMM Grubu tarafından hazırlanan Ekonomi Raporu’nda, “Vatandaşların borcunda yıl başından bu yana 9,4 milyar liralık artış oldu” denildi.
13.03.2021Siyaset
‘Gerçek işsizlik oranını gizliyorlar’
‘Gerçek işsizlik oranını gizliyorlar’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası Heyeti, Çorum’da iş dünyası temsilcileriyle buluştu.
12.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tüikchpişsizlikrakamekonomi

Tüik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.