Geri Dön
GündemSandığa ambulansla getirildiler, oylarını sedyeden attılar

Sandığa ambulansla getirildiler, oylarını sedyeden attılar

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden haber ajanslarına gelen görüntülerde yaşlı ya da ağır hasta olan seçmenlerin oy kullanacakları okullara ambulansla getirilip, oy kullandıkları görüldü.

Sandığa ambulansla getirildiler, oylarını sedyeden attılar

Tekirdağ'da felçli bir hasta oyunu kullanmak için ambulansla oy kullanacağı okula götürüldü. 81 yaşındaki kadın oyunu sedyeden kullandı.

Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, kentte evlerinden çıkamayacak durumdaki hasta ve yaşlıları, oylarını kullanabilmeleri için sandık başına götürdü.

Süleymanpaşa ilçesi Ortaköy Mahallesinde oturan ve oy kullanmak için yardım isteyen Resmiye Aytaç da evinden ambulansla alınıp 50. Yıl Ortaokuluna götürüldü.

Aytaç, 1126 numaralı sandıkta, sedye üzerinde, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında oyunu kullandı.

Resmiye Aytaç, gazetecilerin sorusu üzerine, uygulamadan memnun olduğunu söyledi.

Anneannesi ile oy kullanmaya gelen Muhammet Murat Türe ise hastaların oy kullanabilmesini sağlayan yetkililere teşekkür ederek, eskiden bu tür uygulamaların olmadığını kaydetti.

Aytaç daha sonra ambulansla evinde götürüldü.

Kontrolden çıkan otomobil önündeki otomobile çarptıAntalya'da aynı yönde seyir halindeki iki otomobilin çarpışması sonucu yaşanan trafik kazasında 1'i çocuk 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Araçların hurdaya döndüğü kazada 3 kişi kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler