Geri Dön
GündemSED ödemesi başladı mı, ne zaman yatırılacak 2021? SED yardımı nedir?

SED ödemesi başladı mı, ne zaman yatırılacak 2021? SED yardımı nedir?

SED yardımı ile ilgili ayrıntılar gündemde yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık'ın açıklamasından sonra SED ödemelerinin yapılacağı tarih merak konusu oldu. Peki SED yardımı nedir ve ne zaman yapılacak 2021?

SED ödemesi başladı mı, ne zaman yatırılacak 2021? SED yardımı nedir?

SED ödemesinin yapılacağı tarih ile ilgili detaylar araştırılan konular arsanda yer alıyor. Sosyal Ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir açıklama gerçekleştirdi. Peki SED ödemesi ne zaman yatırılacak? SED yardımı nedir?

SED ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, her ay yapılan SED yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığını kaydetti.

SED hizmetinin çocukların korunması ve desteklenmesine yönelik uygulamalardan biri olduğuna işaret eden Yanık, "Bu çerçevede SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ekim ayında 170 milyon 596 bin lira ödeme yapacağız." bilgisini paylaştı.

Yanık, SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek verildiğini belirterek, SED ödemelerinin 15 Ekim'e kadar tamamlanacağını ifade etti.