Şed

Şed

Son dakika şed haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şed gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şed haber sayfamızda...

Şed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 128 şed haberi bulunmuştur.
Azerbaycan, Türkiye'nin koruyucu aile sistemini örnek alıyor
Azerbaycan, Türkiye'nin koruyucu aile sistemini örnek alıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye'deki koruyucu ailelik sistemi ile Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinin Azerbaycan’da da hayata geçirilmesi amacıyla iki ülke yetkililerinin çalışma yürüttüğünü duyurdu.
23.01.2022Gündem
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyor
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyorDevlet acil korunması gereken çocuklara AKAS'la kucak açacak. ‘Acil Koruyucu Aile Sistemi’nde  ‘anne-baba ve koruyucu aile eğitimlerini’ almış profesyonel kişiler ve aileler, çocukların bakımını üstlenecek.
16.01.2022Gündem
Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) zammı ne kadar oldu, ne zaman yatacak?
Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) zammı ne kadar oldu, ne zaman yatacak?Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan ihityaç sahiplerine müjde geldi. Bakan Yanık SED kapsamında 352 liralık zam yapıldığını belirtti. Bu gelişme sonrası "Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) zammı ne kadar oldu, ne zaman yatacak?" soruları artmaya başladı.
13.01.2022Gündem
Bakan Yanık açıkladı! Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarına zam yapıldı
Bakan Yanık açıkladı! Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarına zam yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız” dedi.
13.01.2022Ekonomi
'ABD muhbiriydi' iddiası!
'ABD muhbiriydi' iddiası!Der Spiegel dergisi, efsane Alman siyasetçi Willy Brandt’ın, ABD ordusuna muhbirlik yaptığı iddiasını gündeme getirdi.
19.12.2021Dünya
İhtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına 173 milyon TL yatırılacak
İhtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına 173 milyon TL yatırılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları için aralık ayında toplam 173 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapılacağını bildirdi.
10.12.2021Ekonomi
SED yardımı ne zaman yatacak 2021? Kasım ayı SED yardımı yattı mı?
SED yardımı ne zaman yatacak 2021? Kasım ayı SED yardımı yattı mı?SED yardımı son dakika gelişmeleri merak konusu. Sosyal Ve Ekonomik Destek (SED) yardımının yatırıldığı tarihler araştırılan konular arasında bulunuyor. Peki Kasım ayı SED yardımı ne zaman yatacak 2021?
16.11.2021Gündem
Bakan Yanık duyurdu! SED ödemeleri başladı
Bakan Yanık duyurdu! SED ödemeleri başladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay düzenli olarak yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başladığını ve ayın 15'ine kadar tamamlanacağını duyurdu.
12.11.2021Ekonomi
Bakan Derya Yanık açıkladı: Atama yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdık
Bakan Derya Yanık açıkladı: Atama yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu yıl sonu veya 2022 başında kamuda engelli ataması yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını bildirdi.
10.11.2021Siyaset
Sokakta çalıştırılan çocuklara sıkı takip
Sokakta çalıştırılan çocuklara sıkı takipAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ülke genelinde oluşturulan 320 mobil ekibin tespit ettiği, sokakta çalıştırılan ve dilendirilen 27 bin 520 çocukla ilgili önlem alındığını, bu doğrultuda bin 78 çocuğun ailesi hakkında yasal işlem başlatıldığını, 615 çocuğun ise kurum bakımına alındığı bildirdi.
6.11.2021Gündem
Bakan Yanık, SED hizmetinden yararlanan çocuklarla bir araya geldi
Bakan Yanık, SED hizmetinden yararlanan çocuklarla bir araya geldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan ve düzenlenen geziyle Ankara'yı ilk kez ziyaret eden çocukları ağırladı.
23.10.2021Gündem
Bakan Yanık: "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız doğrudan e-devletten sosyal yardım başvurusu yapabilecek
Bakan Yanık: "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız doğrudan e-devletten sosyal yardım başvurusu yapabilecekAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün itibarıyla sosyal yardım başvurularını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başladıklarını bildirdi.
15.10.2021Haberler
Son dakika: Bakan Yanık açıkladı! Artık e-Devlet'ten yapılacak
Son dakika: Bakan Yanık açıkladı! Artık e-Devlet'ten yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün itibarıyla sosyal yardım başvurularını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başladıklarını bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
SED ödemesi başladı mı, ne zaman yatırılacak 2021? SED yardımı nedir?
SED ödemesi başladı mı, ne zaman yatırılacak 2021? SED yardımı nedir?SED yardımı ile ilgili ayrıntılar gündemde yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık'ın açıklamasından sonra SED ödemelerinin yapılacağı tarih merak konusu oldu. Peki SED yardımı nedir ve ne zaman yapılacak 2021?
12.10.2021Gündem
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan SED açıklaması
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan SED açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ekimde 170 milyon lira yardım yapılacağını bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
Bakan Yanık: SYDV'ye eğitim ihtiyaçları için 186 milyon TL kaynak aktarıyoruz
Bakan Yanık: SYDV'ye eğitim ihtiyaçları için 186 milyon TL kaynak aktarıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, salgın döneminde ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve desteklenmesi amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 186 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı.
6.10.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
Ahilik geleneği çağları aşacak
Ahilik geleneği çağları aşacakAhilik Haftası kutlamalarına ev sahipliği yapan İESOB Başkanı Mutlu, “Ahilik, acımasız rekabetin hakim olduğu günümüzde unuttuğumuz, ama sıkı sıkıya sarılmamız gereken değerler” dedi
15.09.2021Ege
Bakan Yanık: İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için 170 milyon TL ödeme yapıyoruz
Bakan Yanık: İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için 170 milyon TL ödeme yapıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başladığını belirterek, "Eylül ayı için 170 milyon TL SED ödemesi yapacağız." dedi.
9.09.2021Ekonomi
Bakan Yanık: Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesini bugün yapıyoruz
Bakan Yanık: Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesini bugün yapıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ailelere çocukları için toplam 169 milyon 165 bin lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin bugün yapılacağını bildirdi.
11.08.2021Ekonomi
Suriye'deki bir mahallede sivillerin yüzde 80'i evinden oldu
Suriye'deki bir mahallede sivillerin yüzde 80'i evinden olduSuriye'nin güneyinde Esed rejimi güçlerinin saldırdığı Dera ilinde uzlaşı görüşmeleri sürerken il merkezinde hedef alınan mahallelerde yaşayan yaklaşık 50 bin sivilin yüzde 80'inin evlerini geride bırakarak başka mahallelere göç ettiği bildirildi.
6.08.2021Dünya
Sosyal yardım desteği ödeme miktarları arttı
Sosyal yardım desteği ödeme miktarları arttıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Sosyal yardım ödeme miktarlarını artırarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürüyoruz” dedi.
12.07.2021Ekonomi
Ergenekon şiiri - Ziya Gökalp
Ergenekon şiiri - Ziya GökalpZiya Gökalp, Türkçülük, turancılık düşüncelerinin fikir babalarından birisidir. Gökalp dile büyük önem vermiştir. Batı dillerinden alınan sözcüklerin karşılığı olarak yeni sözcükler icat etmiştir. Türkçe karşılığı olan Arapça ve Farsça sözcüklerin Türkçeden atılması gerektiğini savunmuştur. Türkçülüğün Esasları kitabında Türk milliyetçiliğinin esaslarını ve işleyiş tarzını açıklamıştır. Genç Kalemler dergisinde yayımladığı “Turan” şiiri ile Turancılık düşüncesini benimsediğini ortaya koymuştur. Ergenekon şiirinde Ziya Gökalp, Türk milletinin yeniden var olmak için dağları erittiği Ergenekon destanını işlemiştir.
5.07.2021Şiirler
Yardım çığlığını taşa yazmıştı! Bakanlık'tan açıklama geldi
Yardım çığlığını taşa yazmıştı! Bakanlık'tan açıklama geldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, Antalya'da taşın üzerine "Yaşım 12, adım A. Tecavüz ediliyorum, lütfen yardım edin" yazan kız çocuğu A.K.'ya her türlü desteğin verileceği açıklandı.
16.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruz
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü Paneli'nde çocuklarla bir araya geldi. Burada konuşma yapan Bakan Selçuk 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe aldıklarını işaret ederek 'Mesleki Eğitime Kazandırma Programı'nı da ayrıca çok önemsiyoruz. Çocuk işçiliğine karşı atılmış en önemli adımlardan birisi diye görüyorum ben' dedi.
12.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.