Geri Dön

SEDEP’e sınır aşan ödül

Kente ve kent halkına pozitif katkı sağlayan projelere verilen Uluslararası İdealkent Ödülleri,  Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu’ndaki (UNESCO)  törende sahiplerini buldu.

SEDEP’e sınır aşan ödül

Selçuklu Değerler Eğitim Projesi (SEDEP) Kent Araştırma Enstitüsü tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te Uluslararası İdealkent Ödülleri kapsamında “Çocuk Dostu Kent-İlçe” kategorisinde ödüllendirildi.

Kent Araştırmalar Enstitüsünce UNESCO’nun Paris’teki genel merkez binasında düzenlenen ödül törenine Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan Vekili Şükrü Karatepe, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı katıldı. Başkan Pekyatırmacı; “Bizim projemiz 8. yılında devam eden bir projedir. SEDEP’le öz değerlerimizi, temel değerlerimizi ve insani değerlerimizi çocuklarımıza anlatmak istiyoruz. 8 yıl içerisinde öylesine çok gelişti ki Konya’yı, ülkemizi aşarak yurtdışına ulaşan bir proje haline geldi. Türkiye’ye örnek olan bu proje sayesinde  “Uluslararası İdeal Kent” ödüllerinde “Çocuk Dostu Kent Ödülü” nü aldık bu bizim için çok önemli” dedi. 

İstanbul'da sağanak yağış etkisini gösteriyor!Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış başladı. Bazı yerlerde yolları su bastı. Sağanak dolayısıyla başta Bakırköy, Bağcılar, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere birçok ilçede yollarda su birikintileri oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber