Geri Dön
GündemŞehit Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin cenazesi Amasya’da

Şehit Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin cenazesi Amasya’da

Irak’ın kuzeyinde, terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen Pençe- Şimşek ve Pençe- Yıldırım operasyonlarında şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin (22) cenazesi, memleketi Amasya'ya getirildi.

Şehit Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin cenazesi Amasya’da

Irak’ın kuzeyindeki Avaşin- Basyan bölgesinde yürütülen operasyonlarında, eğitimli köpekle arama yaparken teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe’nin cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’nda düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketi Amasya’ya getirildi. Şehidin cenazesini, babası Cemalettin ve annesi Semra Gökçe, kardeşleri, nişanlısı İlayda Savun, ailesi ile yakınlarının yanı sıra Amasya Valisi Mustafa Masatlı, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Güçlükle ayakta duran şehidin ailesini, yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu helallik için Hacılar Mahallesi’ndeki baba ocağına götürüldü.

 

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe (22) için Hacılar Mahallesi’ndeki baba ocağında helallik alındı. Şehidin cenazesi daha sonra Beldağ Mahallesi’ne götürüldü. Buradaki törene şehidin babası Cemalettin ve annesi Semra Gökçe, kardeşleri, nişanlısı İlayda Savun, ailesi ile yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Güçlükle ayakta duran şehidin ailesini, yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehit Gökçe, Beldağ Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Sarıyer'de işe gitmek için evden çıkan genç kıza, sokak köpekleri saldırdıSARIYER'de işe gitmek için evden çıkan 25 yaşındaki Hatice Ağır'a, sokak köpekleri saldırdı. Çevredekiler tarafından kurtarılan genç kız, Bir anda koşmaya başladılar. Beni yere düşürdüler. Sonrasını hatırlamıyorum dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet