Geri Dön
GündemSeyahat yasağı 1 Haziran'da bitiyor mu? - Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Şehirler arası yolculuk, seyahat yasağı ne zaman hangi gün saat kaçta?

Seyahat yasağı 1 Haziran'da bitiyor mu? - Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Şehirler arası yolculuk, seyahat yasağı ne zaman hangi gün saat kaçta?

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle, arife günü başlayan ve 81 ilde Ramazan Bayramı boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaşımız, merakla bu şehirlerde seyahat yasağının ne zaman, hangi tarihte kalkacağına dair araştırmalar yapıyor. Konuyla ilgili olarak gözler Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'da. İşte seyahat yasağı ile ilgili ayrıntılar...

Seyahat yasağı 1 Haziran'da bitiyor mu? - Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Şehirler arası yolculuk, seyahat yasağı ne zaman hangi gün saat kaçta?

15 ilimizde hali hazırda uygulanmakta olan seyahat yasağı ile ilgili arayışlar olanca hızıyla devam ediyor. Yasağın sona ermesinin ardından, 15 ili kapsayan seyahat yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. İşte, '15 ilde seyahat yasağı ne zaman kalkacak?' sorusunun yanıtı...

SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN KALKIYOR?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta şehirlere giriş-çıkış yasakları getirilmişti. Yeni normal döneme geçişle ilk olarak 7 il ve ardından da 9 ilde seyahat yasağı kaldırılmıştı. İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 15 ilde ise giriş-çıkış yasağı 3 Haziran’a kadar uzatılmıştı.

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu illerde önümüzdeki bir hafta yeni vaka ve ölüm sayılarına bakılarak adım atılacak. Veriler ve Bilim Kurulu’ndan çıkacak tavsiye kararları da dikkate alınarak 15 şehirde giriş-çıkış yasaklarının 1 Haziran’da kaldırıldığı açıklandı.


Metina'da operasyon! 3 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet