Seyahat Yasağı

Seyahat Yasağı

Son dakika Seyahat Yasağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Seyahat Yasağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Seyahat Yasağı haber sayfamızda...

Seyahat Yasağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.351 seyahat yasağı haberi bulunmuştur.
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'Rusya-Ukrayna savaşına dair dünyadan yeni ve son dakika haberler gelmeye devam ediyor. İngiltere hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın çevresine ve aile üyelerine yönelik yeni yaptırımları açıklayarak, Putin'in finansal ağının hedef alındığını söyledi. Öte yandan Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 75 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
13.05.2022Dünya
Rus varlıkları Ukrayna için kullanılacak
Rus varlıkları Ukrayna için kullanılacakAvrupa Birliği (AB) yetkililerinin yaptırımlar sonucunda Rus oligarklarına ait el konulan varlıkları Ukrayna için kullanmayı değerlendirdiği belirtildi.
19.03.2022Uzmanpara
Abramovich'e yaptırımdan sonra bir şok daha! Yönetim istifa etti
Abramovich'e yaptırımdan sonra bir şok daha! Yönetim istifa ettiİngiltere, Rus iş insanı Roman Abramovich'e yaptırım kararı aldı. Rus çelik üreticisi Evraz'ın hissedarı olan Roman Abramovich'e bir şok haberde çalışanlardan geldi. Rus çelik üreticisi Evraz'ın yönetim kurulundan 10 isim istifa etti.
11.03.2022Ekonomi
Son dakika... 100 ABD'li savaşmak için Ukrayna'ya gidiyor! Kanadalı sniper cephede
Son dakika... 100 ABD'li savaşmak için Ukrayna'ya gidiyor! Kanadalı sniper cephedeİngiltere'nin bazı askerlerin Ukrayna'da olduğunu resmen doğrulamasıyla gözler ABD'ye çevrildi, AP 6 bin Amerikalının Rus işgalcilere karşı savaşmak için başvurduğunu bildiriyor. Başvuruları kabul edilenler arasında Irak ve Afganistan savaşına katılan emekli askerler var, ki bunlardan bazıları helikopter pilotu. Kanadalı üst düzey bir keskin nişancı ise, halihazırda Ukrayna'da.
10.03.2022Dünya
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 15'inci günü... İşte dakika dakika yaşananlar!
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 15'inci günü... İşte dakika dakika yaşananlar!Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının üçüncü haftasına girildi. Yaşananları anbean aktarıyoruz.
10.03.2022Dünya
İngiliz hükumeti Abramovich'in mal varlıklarını dondurdu
İngiliz hükumeti Abramovich'in mal varlıklarını dondurduİngiltere hükümeti, Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich de dahil olmak üzere 7 Rus iş insanının mal varlıklarını dondurdu. Abramovich'in mal varlıklarını dondurma kararı almasının ardından bu durumun Chelsea'ye de olumsuz anlamda birçok etkisi olacak
Rus tankları böyle hedef alındı!
Rus tankları böyle hedef alındı!ABD Rusya'nın ürettiği Mig-29 jetlerini Ukrayna'ya göndermeyi deniyor, işgalin başından bu yana Ukrayna ordusu tarafından öldürülen Rus askeri sayısının ise İkinci Dünya Savaşı'ndaki oranlarla karşılaştırılabilir olduğu belirtiliyor. Bazı askerlerinin savaşmak için Ukrayna'ya gittiğini doğrulayan İngiltere ordusu, tüm personel için Ukrayna'ya seyahat yasağı getirdi.
10.03.2022 Haberler
Güney Kore'den Rusya'ya yeni yaptırım kararı
Güney Kore'den Rusya'ya yeni yaptırım kararıGüney Kore hükümeti, Ukrayna'ya yönelik saldırıları nedeniyle Rusya'ya uygulanan yaptırımlara bir yenisini daha ekleyerek, Rusya Merkez Bankası ile yapılacak finansal işlemlerin yasaklanacağını ve varlıklarının dondurulacağını duyurdu.
7.03.2022Dünya
Yaptırımlar ağırlaşıyor! Rusya'dan patronlara yeni talimat
Yaptırımlar ağırlaşıyor! Rusya'dan patronlara yeni talimatRusya'nın Ukrayna'ya saldırıların ardından Moskova'ya yönelik yaptırımlar ağırlaşıyor. Birbiri ardına gelen yaptırım açıklamalarından sonra, Rusya Merkez Bankası, ihracatçılardan döviz kazançlarını satmamalarını istedi. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle, Rus şirketlerine "dost olmayan" ülkelerdeki şirketlere borçlarını ruble cinsinden ödemelerine izin verildi.
6.03.2022Ekonomi
Yaptırım kıskacı!
Yaptırım kıskacı!Rusya yönetimi, 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgale kalkışmasının ardından artan şekilde Batılı ülkelerin yaptırım kararlarıyla karşılaştı. Her gün bir yenisi eklenen yaptırımların ana hedefiyse Rus ekonomisini sıkıştırmak.
6.03.2022Dünya
Son dakika: Rusya belirlediği hedefleri vurmaya başladı! 'Evlerinizi terk edin'
Son dakika: Rusya belirlediği hedefleri vurmaya başladı! 'Evlerinizi terk edin'Son dakika haberlere göre uydudan görüntülenen Kiev çevresindeki Rus konvoyunun uzunluğu 64 kilometre. Kiev yakınlarındaki bir kasabada Rus birlikleri yok edildi, Ukranyna başkentine su sağlayan barajın üstünde ise Rus helikopterleri hedef alındı. AP'ye seslenen Ukrayna lideri Zelenskiy "Biz bugün kendi haklarımız için, sizinle aynı insan olabilmemiz için büyük bir bedel ödüyoruz. Kağıtların gücü bitti, insanlar ölüyor" dedi, ayakta alkışlandı. Rusya'nın 'Kiev halkı iletişim kulelerinden uzak dursun' açıklamasından hemen sonra Kiev’deki televizyon kulesini hedef aldı.
2.03.2022Dünya
AB’den 26 Rus kişi ve bir kuruma yaptırım
AB’den 26 Rus kişi ve bir kuruma yaptırımAvrupa Birliği (AB), Rusya'nın Ukrayna'ya askeri saldırısı sonrası aldığı yaptırım kararları kapsamında kişi ve kurumları netleştirdi. AB Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Konsey 26 kişi ve bir kuruluşa yaptırım uygulayacak’’ denildi.
28.02.2022Dünya
Avrupa Birliği'nden Putin ve Lavrov'a yaptırım hazırlığı!
Avrupa Birliği'nden Putin ve Lavrov'a yaptırım hazırlığı!Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası ABD, Kanada ve Avrupa ülkeleri harekete geçti. Çok sayıda ülkeden Rusya'ya karışı yaptırım açıklamaları peş peşe geldi. Tüm bu açıklamaların ardından Rusya Federasyon Konseyi Sözcüsü Valentina Matviyenko, "Yaptırımlara karşı misilleme paketi hazırlıyoruz, Batı'nın zayıflıklarını biliyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Avrupa Birliği, Rusya lideri Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un varlıklarını dondurma kararı almaya hazırlanıyor.
25.02.2022Ekonomi
AB’den Rusya’ya yönelik yaptırımlara onay
AB’den Rusya’ya yönelik yaptırımlara onay Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerinin bağımsızlığını tanımasına ve bölgeye asker göndermesine yanıt olarak hazırlanan yaptırım paketini onayladı.
23.02.2022Dünya
Son dakika: Biden açıkladı! Putin'e bir yaptırım şoku daha!
Son dakika: Biden açıkladı! Putin'e bir yaptırım şoku daha!Son dakika haberine göre; Ukrayna- Rusya krizinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Önceki gün Rusya'ya yönelik açıklanan yaptırımların devam geldi. ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Kuzey Akım 2 projesini yapan Nord Stream 2 AG adlı firmaya yaptırım uygulayacağını duyurarak, "Bugün yönetimime Nord Stream 2 AG ve şirket yetkililerine yaptırım uygulaması talimatı verdim" dedi.
23.02.2022Dünya
Son dakika... Putin'in sağ kolu Şoygu'ya yaptırım! Depreme yol açacak
Son dakika... Putin'in sağ kolu Şoygu'ya yaptırım! Depreme yol açacakThe Guardian Avrupa Birliği'nin yaptırım paketinin ayrıntılarını yayınladı. Listede, Rusya Savunma Bakanı'nın yanı sıra Hava Kuvvetleri, Karadeniz Filosu komutanları, Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zaharova ve Russia Today Genel Yayın Yönetmeni Simonyan da var.
23.02.2022Dünya
Avustralya’dan Rusya’ya genişletilmiş yaptırım kararı
Avustralya’dan Rusya’ya genişletilmiş yaptırım kararıAvustralya Başbakanı Scott Morrison, Ukrayna'nın ayrılıkçı bölgeleri Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlıklarını tanıyan Rusya’ya karşı ulaşımdan enerjiye, turizmden gıda sektörüne kadar birçok alanda genişletilmiş yaptırım uygulayacaklarını ifade etti.
23.02.2022Dünya
Son dakika: Yaptırımlar yağmur gibi! Putin'e darbe üstüne darbe
Son dakika: Yaptırımlar yağmur gibi! Putin'e darbe üstüne darbeTelevizyonların canlı yayınladığı konuşmasında Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk yönetimlerinin bağımsızlığını tanıyan Rusya lideri Vladimir Putin, dünyayı uçurumun kenarına sürükledi. Kağıt üstündeki yönetimlere destek için ordusunu Ukrayna'ya gönderen Rusya liderine neredeyse tüm ülkeler tepki gösterdi, yalnızca Çin, Suriye, Nikaragua ve Yemen'deki isyancı Husiler destek verdi. Almanya, Kuzey Boru 2 boru hattının askıya alındığını duyurdu. Batılı ülkeler bugün Rusya'yı hedef alan yeni yaptırımları açıklamaya başlıyor. Almanya, Kuzey Akım 2 boru hattını askıya aldı. İngiltere ise ilk yaptırım paketini ilan etti, 5 Rus bankası ve Rusya'nın en zengin isimleri hedef alındı. Bir yaptırım kararı açıklaması da AB'den geldi. ABD cephesinde de sürpriz bir gelişme yaşandı. Beyaz Saray, Rusya ordusunun Ukrayna'nın doğusunda konuşlanmasına ilişkin "işgal" ifadesini kullanmaya başladı. NATO'dan gelen açıklamada Ukrayna'ya destek yinelenirken, "Bölgede 120 gemimiz hazır bekliyor." ifadeleri yer aldı. Kamera karşısına geçen Putin, "Üstümüze aldığımız sorumlulukları yerine getireceğiz. " ifadelerini kullanarak "Gerek duyulursa askerimizi Donbas'ta kullanırız" mesajını verdi. Rus Liderden saatler sonra ABD Başkanı Biden kameraların karşısına geçerek, Rusya'ya uygulanacak yaptırımları bir bir duyurdu. İşte detaylar...
23.02.2022Dünya
Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt!
Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt!Ukrayna-Rusya krizinin tedarik zincirlerini etkileyeceği endişesiyle piyasalar allak bullak oldu. Parlamentoda konuşan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 5 Rusya bankasına yaptırım ilan ettiklerini açıkladı. Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt gecikmedi. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, "Avrupalıların doğal gaza 2.000 euro ödeyeceği yeni dünyaya hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.
22.02.2022Ekonomi
MASAK'tan terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin mal varlığına ilişkin açıklama
MASAK'tan terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin mal varlığına ilişkin açıklamaMali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), DEAŞ ve El-Kaide ile bağlantılı kişilerin mal varlığına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
27.01.2022Ekonomi
İsrail tüm ülkelerden seyahat yasaklarını kaldırdı
İsrail tüm ülkelerden seyahat yasaklarını kaldırdıİsrail, Covid-19 vakalarındaki artışın ardından kırmızı listeye aldığı tüm ülkelerden seyahat yasaklarını kaldırdı.
7.01.2022Dünya
İsrail’de ilk 'Flurona' vakası tespit edildi
İsrail’de ilk 'Flurona' vakası tespit edildiİsrail’de ilk kez Covid-19 ve mevsimsel grip enfeksiyonunun birleşimi olan “Flurona” vakasının tespit edildiği duyuruldu.
3.01.2022Dünya
Birleşik Arap Emirlikleri aşısızların yurt dışına çıkışını yasakladı
Birleşik Arap Emirlikleri aşısızların yurt dışına çıkışını yasakladıOrta doğu ülkesi, 10 Ocak tarihinden itibaren koronavirüs aşısı olmamış kişilerin seyahat etmesine izin vermeyecek.
1.01.2022Dünya
'7 Avrupa ülkesinden seyahat yasağı geldi' haberine THY'den açıklama
'7 Avrupa ülkesinden seyahat yasağı geldi' haberine THY'den açıklamaTürk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Omicron varyantı nedeniyle 7 ülkenin Türk vatandaşlarına giriş yasağı getirdiği haberini sosyal medya hesabı üzerinden yalanladı. Konuya dair açıklama yapan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yasağın söz konusunu olmadığını paylaştı.
30.12.2021Ekonomi
İsrail 55 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor
İsrail 55 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyorİsrail Sağlık Bakanlığı, 55 ülkeye yönelik seyahat yasağının kaldırılacağını açıkladı.
28.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Seyahat Yasağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.