Geri Dön
Gündem‘Sigara Kovid-19’a yakalanma riskini artırıyor’

‘Sigara Kovid-19’a yakalanma riskini artırıyor’

Sağlık Bakanlığı, sigaranın Kovid-19’a yakalanma riskini artırdığını belirterek, ramazanın sigarayı bırakmak için bir fırsat olabileceğini bildirdi.

‘Sigara Kovid-19’a yakalanma riskini artırıyor’

ANKARA Milliyet

Sigara ve tütün kullanımının, şu günlerde her zamankinden çok daha fazla tehlike içerdiği belirtilen açıklamada Bilimsel çalışmaların, sigara kullanan ve tütün dumanına maruz kalan kişilerin, kullanmayan ve sigara dumanına maruz kalmayanlara göre Kovid-19’a yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu gösterdiği vurgulanan açıklamada, şu bilgiler aktarıldı: “Sigara kullanımı, ramazan ayında da son derece ciddi sağlık sorunlara sebep olabiliyor. Tüm gün sigara kullanılmamasının ardından, iftar sonrası üst üste sigara içilmesi ya da başka bir tütün ürünü kullanılması ile kandaki nikotin ve karbonmonoksit düzeyinde ani yükselmeler oluyor. Ani nikotin artışı, çarpıntıya sebep oluyor ve kalp krizi riskini artırıyor. Bu sebeplerle ramazan ayını bu bağımlılıktan kurtulmak için fırsat olarak değerlendirmek gerekiyor.”

Rize yaylalarında mayıs karı! Gören şaşkına döndüRize’nin Çamlıhemşin ilçesinin yüksek kesimlerindeki yaylalar, mayıs ayında etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü. Kısıtlamayı yaylada geçiren ve yaylaya göç edenler de karın sürpriz gibi olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet