Risk

Risk

Son dakika risk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan risk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan risk haber sayfamızda...

Risk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.118 risk haberi bulunmuştur.
Güneydoğu gazisi, 13 yıldır kafasındaki Kalaşnikof mermisi ile yaşıyor
Güneydoğu gazisi, 13 yıldır kafasındaki Kalaşnikof mermisi ile yaşıyorDiyarbakır’ın Lice ilçesinde görev yaparken teröristlerle girdiği çatışmada yaralanarak gazi olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkan Vekili Mehmet Ali Küpeli, 13 yıldır kafasındaki Kalaşnikof mermisi ile yaşıyor. Küpeli, "Benim 2 tane madalyam var; birini vücudumda, devletimizin verdiğini ise göğsümde taşıyorum" dedi.
19.09.2021Gündem
Merkez Bankası (MB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB PPK toplantısı ne zaman?
Merkez Bankası (MB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB PPK toplantısı ne zaman?Piyasalar Merkez Bankası faiz kararını bekliyor. Faizlerin düşüp düşmeyeceği ekonomiyi yakından takip edenler tarafından merak ediliyor. Bu nedenle de "Merkez Bankası (MB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB PPK toplantısı ne zaman?" sorusu epey yöneltiliyor.
19.09.2021Ekonomi
Erken teşhis neden önemli?
Erken teşhis neden önemli?Türkiye Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Başar Bilgiç, “Orta yaşlarda işitme problemi ciddi bir risk faktörü. 60 yaş sonrası unutkanlık görülüyorsa hemen bir uzmana başvurulmalı” diyor
19.09.2021Pazar
“Hem kendimi hem bebeğimi korumak için aşı oldum”
“Hem kendimi hem bebeğimi korumak için aşı oldum”Zeynep İşman - Delta varyantı ve Kovid pozitif hasta sayılarındaki yükselişle birlikte, hamile kayıpları ve yoğun bakım yatışları da çok arttı...
19.09.2021Pazar
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.09.2021Eğitim
Muharrem İnce resmen duyurdu! Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması
Muharrem İnce resmen duyurdu! Cumhurbaşkanı adaylığı açıklamasıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 1'inci Olağan Kurultayı'nda konuştu. İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Benim için 'Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor' diyorlar. İstiyor muyum? Evet istiyorum. Açıklıyorum; aday adayıyım" dedi.
18.09.2021Siyaset
Bakan Yardımcısı Metin: Risk oluşturan yerleri tehlikesiz konuma getireceğiz
Bakan Yardımcısı Metin: Risk oluşturan yerleri tehlikesiz konuma getireceğizTarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye'de son dönemde yaşanan sel felaketleriyle ilgili, "Rize, Artvin, Kastamonu, Sinop ve Bartın'dan başlamak üzere bütün risk bölgesi olan, sadece Karadeniz değil, Anadolu'nun diğer bölgelerinde risk teşkil eden yerleri de planlama dahilinde tehlikesiz bir konuma getireceğiz" dedi.
18.09.2021Siyaset
HES uygulamasına yeni alan! Tek tuşla görülebilecek
HES uygulamasına yeni alan! Tek tuşla görülebilecekSağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına, Kovid-19 aşılarının hangi ülkelerde geçerli olduğuna ilişkin yeni bir alan eklendi.
18.09.2021Gündem
Son dakika... Hepsi Türkiye'ye muhtaç! Dünyaca ünlü kuruluş yeni dünya düzenini yazdı
Son dakika... Hepsi Türkiye'ye muhtaç! Dünyaca ünlü kuruluş yeni dünya düzenini yazdıSon dakika haberlere göre, İngiltere'de bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olarak kabul edilen London School of Economics'in kurduğu Global Risk Insights, Ankara'nın yaptığı hamleleri analiz etti. Artık küresel olarak çok kutuplu bir sisteme gidildiği ve Türkiye'nin bu yeni düzende artan öneminin tüm hesapları karıştırdığının vurgulandığı analizde, ABD'den Suudi Arabistan'a, Avrupa'dan BAE'ye kadar tüm güçlü devletlerin Türkiye ile anlaşma yoluna gitmeye çalıştığı belirtildi.
18.09.2021Dünya
Vakaların arttığı Erzurum'da, piknikte aşı
Vakaların arttığı Erzurum'da, piknikte aşıSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık koronavirüs risk haritasında, vaka yoğunluğu en çok artan 10 ilden biri olan Erzurum'da sürdürülen aşılamada dağ taş demeden gezen ekiplerin bu kez durağı, mesire alanları oldu. Mobil sağlık ekipleri, hafta sonu mesire alanlarını dolduran piknikçileri aşıladı.
18.09.2021Gündem
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdı
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdıDünya Bankası'nın 2018 ve 2020 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporlarında Çin'in sıralamasını yükseltmek için verilerin değiştirildiğinin ortaya çıkması, uluslararası kuruluşların raporlarının güvenilirliğine ilişkin soru işaretlerini artırdı.
18.09.2021Uzmanpara
Son dakika... 'Hepsi Türkiye'ye muhtaç!' Dünyaca ünlü kuruluş Ankara'nın 'stratejik adımlarını' yazdı
Son dakika... 'Hepsi Türkiye'ye muhtaç!' Dünyaca ünlü kuruluş Ankara'nın 'stratejik adımlarını' yazdıİngiltere'de bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olarak kabul edilen London School of Economics'in kurduğu Global Risk Insights, Ankara'nın yaptığı hamleleri analiz etti. Artık küresel olarak çok kutuplu bir sisteme gidildiği ve Türkiye'nin bu yeni düzende artan öneminin, tüm hesapları karıştırdığının vurgulandığı analizde, ABD'den Suudi Arabistan'a, Avrupa'dan BAE'ye kadar tüm güçlü devletlerin Türkiye ile anlaşma yoluna gitmeye çalıştığı belirtildi.
18.09.2021Dünya
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.
18.09.2021Uzmanpara
‘Delta ölüm riskini artırıyor’
‘Delta ölüm riskini artırıyor’Yeni tip koronavirüsün Delta varyantı vaka artışının yanı sıra hamilelerde de ağır bir hastalık tablosu çiziyor. Bilim insanları, Delta’nın aşı olmayan gebelerde ölüm riskini 4-5 kat artırdığına dikkat çekerek, vakit kaybetmeden hem gebelerin hem de emziren annelerin aşı olmalarını öneriyor.
18.09.2021Gündem
İşportada satılan gözlüklerde büyük risk! İki kat artıyor
İşportada satılan gözlüklerde büyük risk! İki kat artıyorUzmanlar uyarıyor: İşportada satılan gözlükler katarakt riskini 2 kat artırıyor. Gözlüğün markasını değil kalitesini sorgulayın...
18.09.2021Gündem
Son dakika haberi: TFF'den Dünya Kupası açıklaması
Son dakika haberi: TFF'den Dünya Kupası açıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), Dünya Kupası’nın dört yılda bir düzenlenme uygulamasına devam edilmesini desteklediğini açıkladı.
17.09.2021Futbol
Bakan Akar: Ocak 2021'den itibaren 1976 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: Ocak 2021'den itibaren 1976 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 18 bin 502, 1 Ocak 2021'den itibaren ise 1976 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.09.2021Siyaset
Kronik Lenfositer Lösemi (Kll) Nedir? Kll Hastaları Nelere Dikkat Etmelidir?
Kronik Lenfositer Lösemi (Kll) Nedir? Kll Hastaları Nelere Dikkat Etmelidir?İnsan sağlığı için en tehlikeli hastalıklar içerisinde kronik lenfositer lösemi gelir. Tehlikeli olması ile beraber en çok araştırılan ve merak edilen hastalıklar arasında da yer alır. Peki Kronik lenfositer lösemi (KLL) nedir? KLL hastaları nelere dikkat etmelidir? İşte bu hastalık hakkında merak edilen bilgiler.
17.09.2021Sağlık
Son dakika: 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 854 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 692 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi yaşamını yitirdi.
17.09.2021Gündem
Salgın dönemi kararlarında güncellemeye gidildi
Salgın dönemi kararlarında güncellemeye gidildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), salgın nedeniyle bankalar ve müşterilerine yönelik sağladığı bazı kolaylıkların devam etmesine karar verirken, bazı uygulamaların da 30 Eylül itibarıyla sona ereceğini duyurdu.
17.09.2021Uzmanpara
'Yatırım fonlarının dayanıklılığı artırılmalı'
'Yatırım fonlarının dayanıklılığı artırılmalı' Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ve ulusal düzeyde finansal istikrarın korunması için yatırım fonlarının dayanıklılığının artırılması gerektiğini ifade etti.
17.09.2021Uzmanpara
Tekirdağ Sağlık Müdürü: Gençlerimizi ısrarla aşılanmaya davet ediyoruz
Tekirdağ Sağlık Müdürü: Gençlerimizi ısrarla aşılanmaya davet ediyoruzTekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, gençleri aşı olmaya davet ederek, "Özellikle yeni öğretim yılının başladığı bugünlerde gençlerimizi ısrarla aşılanmaya davet ediyoruz. Bu anlamda rehavete düşülmesinin sonbahar ve kış aylarında bize pahalı bedeller ödeteceğini öngörüyoruz" dedi.
17.09.2021Gündem
Doğum haritasındaki ölümcül konumlara dikkat! Astrolojiye göre...
Doğum haritasındaki ölümcül konumlara dikkat! Astrolojiye göre...Birçok kişi yaşamsal tüm alanlar ile ilgili astrolojiye danışıyor. Peki, ya ölüm? Astroloji ölüm hakkında da bilgi verir mi? Dr. Astrolog Şenay Devi, doğum haritasının erken ölüm ve astrolojide doğal olmayan ölüm hakkında bilgi verebileceğini söyledi. Ünlü astrolog, kişinin uzun ömürlü olduğunu gösteren birtakım işaretlerle ilgili de bilgi verdi.
17.09.2021Yaşam
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklik
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklikAlmanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.
17.09.2021Uzmanpara
Dolar bugün ne kadar oldu?
Dolar bugün ne kadar oldu?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 8,59 lira seviyelerinde işlem görüyor.
17.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsmerkez bankasıpazarsağlıkaşı

Risk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.