Geri Dön
GündemSinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl aslen nereli?

Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl aslen nereli?

Sinan Akçıl, bir gece kulübünde Sermiyan Midyat ile kavga ettiği iddiaları üzerine gündeme geldi. Başarılı şarkıcı Sinan Akçıl şimdiye kadar birçok isimle birlikte çalıştı. Müzik hayatına 6 yaşında başlayan Akçıl, babasının müziğe olan tutkusunu sürdürüyor. Peki Sinan Akçıl kimdir?

Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl aslen nereli?

Sinan Akçıl, Sermiyan Midyat ile bir gece kulübünde kavga ettikleri iddiaları üzerine gündeme geldi. Peki Sinan Akçıl kimdir?

SİNAN AKÇIL KİMDİR?

20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’nın Leeuwarden şehrinde doğmuştur. Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Müzik adamı keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi Saim Akçıl'ın oğludur. Annesinin adı Gaye Çağlayan. Piyanist İdil Akçıl'ın (d.1977) kardeşidir. Aile 1982 yılında Hollanda’nın Leeuwarden şehrinden İstanbul’a taşınır. Anne ve babası daha sonra boşanmıştır.

Müzik hayatına 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano Bölümü'ne girerek başladı ve eğitimini konservatuarda sürdürdü. 9 yaşında Konservatuarı bırakıp St. Benoit Fansız Lisesi'ne girdi. St. Benoit Lisesi öğrencisiyken 1995 yılında okul orkestrasında yer aldı ve aynı yıl pop dalında ilk beste ödülünü kazandı. Popüler müziği kendine daha yakın buldu ve Türk Pop Müziği'ne yeni bir soluk getireceğine inanarak bu yönde çalışmalar yaptı.

Sinan Akçıl; şimdiye kadar başta İzel Çelikgöz, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Nilüfer, Candan Erçetin, Kibariye, Petek Dinçöz, Ebru Gündeş gibi ünlü sanatçılar ile çalışmıştır.

Site bahçesinde kısıtlama kavgasıEsenyurt'taki bir site bahçesinde kısıtlama saatinde top oynayan 2 genç ile güvenlik görevlisi arasında çıkan tartışma, yumruklu kavgayla son buldu. Kavga, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet