Geri Dön

Şırnak'ta vatandaşlar kan bağışında bulundu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde vatandaşlar, kan bağışında bulundu.

Şırnak'ta vatandaşlar kan bağışında bulundu

Vatandaşlar, Dörtyol kavşağında kurulan Türk Kızılay Kan Bağış Mobil aracına gelerek kan verdi.

Kızılay Mobil araç sorumlusu Dr. Nermin Guleyeva, üç ayda bir geldikleri Silopi'de halkın yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını belirterek, vatandaşlara teşekkür etti.

31 Ocak gününe kadar ilçede olacaklarını ifade eden Guleyeva, "Virüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında internetten www.kanver.org sitesinden randevu alarak gelip kan bağışında bulunabilirler. Duyarlı Silopi halkına çok teşekkür ederiz." dedi.

Bağışta bulunan Abdullah Gündüz, kan vermenin her vatandaşın görevi olduğunu belirterek, üç ayda bir kan bağışında bulunduğunu söyledi.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet