Kan Bağışı

Kan Bağışı

Son dakika Kan Bağışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kan Bağışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kan Bağışı haber sayfamızda...

Kan Bağışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 851 kan bagisi haberi bulunmuştur.
‘Kan kardeşi olalım’
‘Kan kardeşi olalım’Türk Kızılayı’nın gece yarısına kadar süren kan bağışı mesaisinin önemli olduğunu belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, “Kan ver, kan kardeşi olalım” diye konuştu
10.05.2021Ege
Türk Kızılay, kan bağışlarını bekliyor
Türk Kızılay, kan bağışlarını bekliyorTürk Kızılay Ege Bölge Müdürlüğü, “Ulusal Güvenli Kan Temini Programı” kapsamında, İzmir’in nüfus oranına göre en fazla kan bağışında bulunan ilçesi Aliağa’da, mayıs ayı boyunca kan bağışı toplayacak.
2.05.2021Ege
Oruç tutanlar ne zaman ve nasıl kan bağışında bulunmalı?
Oruç tutanlar ne zaman ve nasıl kan bağışında bulunmalı? Koronavirüs pandemisi sürecinde kan bağışında ciddi azalmalar oldu. "Kan verirsem bağışıklığım zayıflar mı?", "Kan bağışında bulunmak zarar verir mi?" diye soranlar için Edirne Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nde görevli Dr. İbrahim Dedemehmet önemli açıklamalarda bulundu. Peki, oruç tutarken bağışı yapılır mı? Ramazanda kan bağışı iftardan önce mi yoksa sonra mı yapılmalı? Kimler kan bağışında bulunabilir? İşte cevabı...
14.04.2021Genel Sağlık
Türk Kızılayı, bağış şampiyonu ilçede
Türk Kızılayı, bağış şampiyonu ilçedeTürk Kızılayı, bugün İzmir’in kan bağış şampiyonu Aliağa’ya geliyor.
6.04.2021Ege
Vdrl Rpr Nedir? Vdrl Testi (Tahlili) Nasıl Yapılır, Nelere Bakılır?
Vdrl Rpr Nedir? Vdrl Testi (Tahlili) Nasıl Yapılır, Nelere Bakılır?Frengi yani sifilis hastalığı tanısında VDRL testi kullanılmaktadır. Mikrobiyoloji laboratuvarlarında beyin omurilik sıvısından ya da kandan alınan numuneyle latex veya ELİSA yöntemiyle çalışılmaktadır. Genellikle tanıda antikor araştıran testler kullanılmaktadır. VDRL Türkçeye çevrildiğinde Zührevi Hastalıkları Araştırma Laboratuvarı olarak bilinmektedir. VDRL RPR nedir, VDRL testi (tahlili) nasıl yapılır ve nelere bakılır tüm detaylarıyla derledik.
26.03.2021Sağlık
Kızılay, 8 gün kan bağışı toplayacak
Kızılay, 8 gün kan bağışı toplayacakTürk Kızılay’ı ‘Ulusal Güvenlik Kan Temini Programı’ kapsamında yarın Aliağa’ya geliyor.
3.03.2021Ege
Kan bağışını artıran tasarım
Kan bağışını artıran tasarımTürk Kızılayı tarafından kan bağışçılarına daha kaliteli, kullanışlı ve kolay bir Kan Hizmetleri Mobil Uygulaması sunmak için düzenlenen Tasarla Kan Dostum Yarışması’nda, Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu Seren Şapçılar ile ekip arkadaşları Berkay Beşkök ve Oğuz Boz birinci oldu...
22.02.2021Ege
Kan Grupları Nelerdir? Kan Grupları Tablosu, Kim Kimden Kan Alıp Verebilir?
Kan Grupları Nelerdir? Kan Grupları Tablosu, Kim Kimden Kan Alıp Verebilir?Kan grupları nelerdir? Kan grupları tablosu, kim kimden kan alıp verebilir? Kan gruplarına dair tüm sorularınızın cevaplarını detayları ile birlikte derledik...
19.02.2021Sağlık
DESKİ’den 10’uncu kan bağışı
DESKİ’den 10’uncu kan bağışıDenizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Denizli Kan Bağışı Merkezi, 10’uncu kez kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi...
15.02.2021Ege
Kan Bağışı Nedir? Kan Bağışı Yapabilmenin Şartları Ve Tüm Bilinmesi Gerekenler...
Kan Bağışı Nedir? Kan Bağışı Yapabilmenin Şartları Ve Tüm Bilinmesi Gerekenler...Kan bağışı yaparak bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Size hiçbir zararı olmayacak kısa süreli bir işlem olan kan bağışı, birinin kurtuluşu olabilir. Genellikle başımıza gelmedikçe sağlığı çok önemsemez ve pek çok şeyi de görmezden geliriz. Ama küçücük bir iyilik hareketi bazen büyük iyiliklere vesile olabiliyor. Kan bağışı nedir? Nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar.
10.02.2021Sağlık
Alkışlar Ulaşım  A.Ş. personeline
Alkışlar Ulaşım A.Ş. personelineDenizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş, Türk Kızılayı Denizli Kan Bağışı Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek verdi.
6.02.2021Ege
‘Hastanelerimiz Kaan’ın emrinde’
‘Hastanelerimiz Kaan’ın emrinde’İZMİR Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya üzerinden yapılan yardım çağrısı üzerine, 2 yaşındaki Kaan Karaca için Kemalpaşa’da başlatılan kök hücre bağışı kampanyasına destek verdi
2.02.2021Ege
En fazla kan bağışı Aliağa’dan
En fazla kan bağışı Aliağa’danTürk Kızılayı, İzmir’de nüfus oranına bağlı olarak en fazla kan bağışı yapılan birinci ilçe olan Aliağa’ya geliyor...
31.01.2021Ege
Sağlıkçıları örnek alın
Sağlıkçıları örnek alınTürk Kızılayı, koronavirüs salgını dolayısıyla kan stoklarında ciddi azalma olduğunu açıkladı. Bunun üzerine İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi sağlık çalışanları, hastane bahçesinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında bir günde 72 kişi kan bağışında bulundu, 16 adet de kök hücre numunesi toplandı
27.01.2021Ege
Şırnak'ta vatandaşlar kan bağışında bulundu
Şırnak'ta vatandaşlar kan bağışında bulunduŞırnak'ın Silopi ilçesinde vatandaşlar, kan bağışında bulundu.
25.01.2021Gündem
Güçbirliğinden hizmet doğuyor
Güçbirliğinden hizmet doğuyorKoronavirüs sürecinde kan stokları ciddi oranda azalan Kızılay’ın kan bağışı TIR’ı Kuşadası’na geldi.
16.01.2021Ege
Kısıtlama günlerinde Kızılay'a kan bağışı yaptılar
Kısıtlama günlerinde Kızılay'a kan bağışı yaptılarSivas'ta koronavirüs tedbirleri nedeni ile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan kan bağışçıları, Kızılay'ın yolunu tuttu. Kısıtlamaya rağmen kan bağışına gelenler, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.
10.01.2021Gündem
Vatandaş benimsedi! Ceza davalarında yüzde 85 uzlaşma
Vatandaş benimsedi! Ceza davalarında yüzde 85 uzlaşmaCeza mahkemelerinde alternatif uyuşmazlık yöntemi olarak uygulamaya konulan uzlaştırma sayesinde 1 milyon 71 bin 886 dosyanın 885 bin 98’i çözüme kavuştu.
5.01.2021Gündem
Biga'da emniyet mensuplarından kan bağışı kampanyasına destek
Biga'da emniyet mensuplarından kan bağışı kampanyasına destekÇanakkale'nin Biga ilçesinde emniyet mensupları, Türk Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına destek verdi.
28.12.2020Gündem
Yozgat'ta Türk Kızılay'ının kan bağışı kampanyaları devam ediyor
Yozgat'ta Türk Kızılay'ının kan bağışı kampanyaları devam ediyorTürk Kızılay Yozgat Şubesi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde de sürüyor.
27.12.2020Gündem
Kızılay Kan Merkezi çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2021 Türk Kızılayı Kan Merkezleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Kızılay Kan Merkezi çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2021 Türk Kızılayı Kan Merkezleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Türk Kızılayı Kan Merkezleri hafta sonu açık mı? Türk Kızılayı Kan Merkezleri'ne gitmek isteyen vatandaşlar haftasonu, cumartes-pazar günleri, Türk Kızılayı Kan Merkezleri'nin çalışıp çalışmadıklarını merak ediyor. İşte Türk Kızılayı Kan Merkezleri çalışma saatleri...
26.12.2020Gündem
Kızılay’dan 37 milyon kişiye yardım
Kızılay’dan 37 milyon kişiye yardımTürk Kızılay’ı yeni yıl hedeflerini açıkladı. 2020 yılında yurt içi ve yurt dışında 37 milyon insana yardım ulaştırdıklarını belirten Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “2021 yılında 60 ülkede 8 milyon 500 bin insana yardım götürmeyi hedefliyoruz” dedi.
26.12.2020Gündem
Karanlığın içindeki ışık immun plazma bağışı
22.12.2020Ege
Kan bağışlamak isteyen valiye karantina süresi engeli
Kan bağışlamak isteyen valiye karantina süresi engeliKızılay'a kan bağışı yaparak destek olmak isteyen Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, geçirdiği koranavirüs rahatsızlığının üzerinden 28 gün geçmediği için kan bağışında bulunamadı.
22.12.2020Gündem
Kan Bağışının Faydaları Nelerdir? Kan Vermek Yararlı Mıdır?
Kan Bağışının Faydaları Nelerdir? Kan Vermek Yararlı Mıdır?İnsan sağlığının temelini oluşturan öğelerden birisi olan kana her yıl milyonlarca insan ihtiyaç duymaktadır. Kan bağışı yapılabilmesi için kişinin gönüllü olarak kan vermesi gerekir. Bağışlanan kan, kan nakli veya belirli ilaçların yapımı için kullanılabilmektedir. Kan bankaları bağışlanan kanları depolar. Kan bağışı gerekli sağlık kontrollerinin yapılması sonrasında 8 10 dakika süre içerisinde yapılmaktadır. Kan bağışının faydaları nelerdir? Kan vermek yararlı mıdır? Sorularına ilişkin cevapları içeren bilgileri detayları ile derledik.
16.12.2020Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

egekan bağışıizmirkızılaykan

Kan Bağışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.