Geri Dön

Sivas’ta 10 günde keneden 3. can kaybı

Sivas Yıldızeli’ne bağlı Aslandoğmuş köyünde, 5 gün önce vücuduna tutunan keneyi çıkardıktan sonra rahatsızlanan Cemal Kaya (59) yakınları tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Virüslü kenenin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle yoğun bakıma alınan Kaya dün öldü. Cemal Kaya’nın İstanbul’da yaşadığı, tatilini geçirmek üzere kısa süre önce köyüne geldiği öğrenildi. İşçi emeklisi, evli ve 4 çocuk babası Cemal Kaya köyünde tabutla defnedildi.

Öte yandan 10 gün önce de Sivas Koyulhisar’ın Bozkuş köyünde Ruşen Karakaş (6) ile Boyalı köyünde işçi emeklisi Ahmet Yamaç (61) kene yapışması sonucu KKKA hastalığından hayatlarını kaybetmişlerdi.

Doğu Anadolu Gözlemevi uzaydan gelecek ışık için gün sayıyorrErzurum'da, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Atatürk Üniversitesinin desteğiyle yapımına devam edilen, alt yapısının yüzde 95’i, bina ve kubbelerin de yüzde 90'lık bölümü tamamlanan Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG) uzayı gözlemlemek için adeta gün sayıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber