Geri Dön
GündemSon dakika! Ankara'da peş peşe depremler! Depremlerin büyüklüğü...

Son dakika! Ankara'da peş peşe depremler! Depremlerin büyüklüğü...

Gelen son dakika açıklamasında göre; Merkez üssü Ankara Akyurt olan üç deprem meydana geldi. 06: 42'deki ilk depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi 3.9 olarak duyurdu. Bu depremin ardından saat 06:54'te 4.5 büyüklüğünde, 07:08'de 3.2 büyüklüğünde, 08.55'de 3.0 büyüklüğünde ve 09.12'de ise 3.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Yaşanan son deprem yerin 6 kilometre derinliğinde gerçekleştiği duyuruldu. Ankara Valisi Şahin yaptığı açıklamada "Akyurt merkezli depremde can ve mal kaybı yok" dedi. Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, ilçede yaşanan depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Mahalle muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar olumsuz bir durum söz konusu değil" dedi. Gelişmeleri anbean aktarmaya devam edeceğiz

Son dakika! Ankara'da peş peşe depremler! Depremlerin büyüklüğü...

Ankara'dan son dakika deprem haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Ankara'da meydana gelen ilk depremin büyüklüğü 3.8 olarak açıklanırken 06:54'teki depremin büyüklüğü 4.5 olarak duyuruldu. Ankara'da meydana gelen son depremin büyüklüğü ise Kandilli Rasathanesi tarafından 3.2 olarak açıklanırken depremin yerin 6 kilometre derinlikte meydana geldiği duyuruldu. Yaşanan deprem korku ve paniğe yol açarken şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı bildirildi. Son dakika gelişmelerini aktarmaya devam edeceğiz.

ANKARA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valisi Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İlimiz Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Detaylı incelemeler için ekipler sahada çalışmalarına başlamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerini kullandı.

AKYURT BELEDİYE BAŞKANI: OLUMSUZ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

Akyurt Belediye Başkanı Ayık yaptığı açıklamada, "İlçemize bağlı Ahmetadil Mahallemizde sabah saat 6.42’de AFAD verilerine göre 3.9 ve saat 6.55’te ise yakınındaki Kozayağı Mahallemizde 4.5 şiddetinde iki deprem meydana geldi. İlçe merkezinde, çevre ilçelerde ve Ankara’da şiddetli bir şekilde hissedildi. Mahalle muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar olumsuz bir durum söz konusu değil. Deprem bölgesindeki mahallelerimizde, ilçemizde ve Ankara’da depremi hisseden herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

 

Adıyaman'da korkutan yangınAdıyaman'da tarlada başlayıp evlere sıçrayan yangın, vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet