Gündem Erdoğan: Terörle mesafe koyan herkesle konuşuruz

Erdoğan: Terörle mesafe koyan herkesle konuşuruz

27.03.2024 - 14:24 | Son Güncellenme:

Diyarbakır'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleye ilişkin yeni mesajlar verdi. "Terörle mesafe koyan herkesle konuşuruz" diyen Erdoğan, "85 milyonun huzuru için bir şey yapılacaksa, şimdi hemen yapılmalıdır. Türkiye'ye 40 yıl boyunca terörle bedel ödetildi, bir 40 yıl daha buna tahammülümüz yok." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitinginde önemli açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: Sordum, bugün katılım ne kadar diye... Bugün 70 bin kişi alanda. Bölgede İslam'a kapılarını ilk açan şehir Diyarbakır ile aynı sevdaya, aynı medeniyete sahip olmaktan dolayı iftihar duyuyorum. Bu kavli bozmaya, kardeşliği yıkmaya kimsenin gücü yetmez.

OY ORANLARI ÜZERİNE DÜŞÜNMEMİZ LAZIM

Geçen mayıs ayı seçimlerinde Diyarbakır'da hem milletvekilliğinde hem cumhurbaşkanlığında arzu ettiğimiz oy oranlarına ulaşamadık ancak seçim sonucunun sizin de içinize sinmediğine inanıyorum. İşte bu alan onu söylüyor. Diyarbakır'da bu kardeşinize yüzde 28.5, CHP adayına yüzde 71.5 oy çıkmışsa durup üzerinde düşünmemiz lazım.

KİRLİ İTTİFAK KURDULAR

Bugün aynı oyunu İstanbul'da, Mersin'de, başka yerlerde yine oynuyorlar. Kent uzlaşısı adı altında kirli ittifak kurdular. Bavul bavul dolarlar, avrolar, bu paralar nereden geliyor, nereye gidiyor. Meclis üyeleri neyle satın alınıyor. Hangi şirketler bunları paylaşıyor. Böyle bir yerde ilkeli ittifaktan söz edilebilir mi?

Haberin Devamı

DEM, KÜRT KARDEŞLERİMİZİN İRADESİNİ İŞPORTA PAZARINA ÇIKARDI

Tek sermayesi sizlerin oyları olan DEM, Kürt kardeşlerimizin iradesini işporta pazarına çıkarmıştır. Sadece birilerinin ihtirasları uğruna yapılan kirli pazarlıklar var. Reformları beğenmeyip ortalığı ayağa kaldıranlar CHP'li yöneticilerin faşizm kokan açıklamaları karşısında süt dökmüş kedi misali seslerini çıkarmıyorlar. Kendi seçmenlerinin çiğnenen haysiyetini savunacak iki cümle dahi kuramıyorlar. Kürt kardeşlerim böyle bir aşağılanmayı, hakareti bu şekilde yok sayılmayı asla hak etmiyor.

Erdoğan: Terörle mesafe koyan herkesle konuşuruz

ONLAR KAN SİYASETİ YAPTI

Türkiye geçmişte istismarın, riyakarlığın sembolü zübük siyasetinin acılarını çok çekti. Demokratik siyaset palavraları ile oylarınıza ipotek koydular. Şimdi tek parti faşisti CHP'den bir farkları olmadığını gösterdiler. Diyarbakır huzuru da özgürlüğü de yatırımı da hizmeti de refahı da AK Parti döneminde görmedi mi? Onlar sizin iradenizle seçtiğiniz belediye başkanlarını teröristlere mahzenlerde tokatlatırken biz Diyarbakır'ı bölgesinin yıldızı haline getirmek için uğraşmadık mı? Onlar her evden bir cenaze çıkartarak kan siyaseti yaparken biz evlatlarımızı yaşatmak, eğitimi ile sağlığı ile hayata bağlamak için çırpınmadık mı?

Haberin Devamı

TÜRKİYE YÜZYILI'NI BERABER İNŞAA EDELİM

Bu söylediklerimiz doğruysa gelin yeni dönemin kapılarını birlikte aralayalım. Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa edelim. AK Parti ile ötekilerin farkı o kadar açık ki, izaha gerek bile duymuyoruz. Bakmasını bilen göz, işitmesini bilen kulak, sevmesini bilen kalp yeterli.

PKK'YI KIPIRDAYAMAZ HALE GETİRDİK

31 Mart seçimlerinde burada partiler yarışmıyor. Burada yarışan istismar ve pazarlık siyasetidir. Rusya'da yaşanan vahşi terör eylemini gördünüz. Türkiye'yi her gün benzer manzaraların yaşandığı ülke haline getirmek için ellerini ovuşturarak başvuracakları ilk adresin neresi olduğunuz biliyorsunuz değil mi? Kimin kuyruğuna bassak soluğu PKK'nın yanında alıyor. Biz, DEAŞ denen emperyalist kuklasına zaten göz açtırmıyoruz. PKK'yı da sınırlarımız içinde kıpırdayamaz, eylem yapamaz hale getirdik.

Haberin Devamı

TERÖRLE MESAFE KOYAN HERKESLE KONUŞURUZ

Kürt kardeşlerimin toparlanıp iradeleri üzerindeki ipotekleri parçalayıp atmalarını bekliyoruz. Siyaset millete hizmet etmek için yapılır. Biz zihni özgür, vicdanı özgür, ahlaklı kamil herkesle oturur konuşuruz. Emperyalistlere kuklalık etmeyen herkesle konuşuruz. Teröre mesafe koyan herkesle oturur konuşuruz. Milletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne saygı duyan herkesle oturur konuşuruz. Ülkenin kazanımları ile gururlanacak, sevinçlerine ile övünecek herkesle oturup konuşuruz.

40 YIL DAHA KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

85 milyonun huzuru için bir şey yapılacaksa,şimdi hemen yapılmalıdır.Türkiye'ye 40 yıl boyunca terörle bedel ödetildi, bir 40 yıl daha buna tahammülümüz yok. Artık ülkemizi bu yükten tüm boyutlarıyla kurtarma vaktidir. Kirli çıkar ilişkilerinin içinde olmayan herkesle oturur konuşuruz.

İPLERİ BAŞKALARININ ELİNDE OLMAYANLA OTURUR KONUŞURUZ

Yaşadığımız ortak acıların ardından bu tehdidi bertaraf ettik. Artık ülkemizi bu yükten güvenlik değil, tüm boyutları ile kurtarma vaktidir. Bunun için ipleri başkalarının ellerinde olmayan herkesle oturur konuşuruz ancak kapımız siyasetçilik oynayanlara kapalıdır. Milletvekili, belediye başkan adayı, meclis üyesi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz. Bunları belirleyecek olan, partiyi var eden tabanıdır, seçmenidir.

Haberin Devamı

Erdoğan: Terörle mesafe koyan herkesle konuşuruz

CHP'Yİ UMUT DİYE PAZARLIYORLAR

Son 21 yılda attığımız her demokratik adımı engellemek için karşımıza dikilen CHP'yi, Kürt kardeşlerimize umut diye pazarlıyorlar. CHP'yi allayıp pullayıp size dayatıyorlar. İstanbul'da ne kadar marjinal ideoloji mensubu varsa getirip Kürt kardeşlerimin başına patron yapanlarla artık gidilecek bir yol kalmadığına inanıyoruz.

31 MART DÖNÜM NOKTASI OLACAK

31 Mart, Kürt kardeşlerimizin tüm tasallutlardan kurtulup, özgür iradeleriyle kendilerinin, şehirlerinin geleceğine karar verecekleri dönüm noktası olacaktır. Bunların hangi çıkarların temsilcisi olduğunu anlatamaya bavullar dolusu paralar yeterlidir. 31 Mart Kürt kardeşlerimizin özgür iradeleriyle kendilerinin ve şehirlerinin geleceğine karar vereceği bir dönüm noktası olacaktır.

DİYARBAKIR'A 265 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Diyarbakır'a 265 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık. 33 bin kişilik Diyarbakır stadyumu ile Dicle Üniveristesi kampüsü içerisinde kız öğrenci yurdu yaptık. Diyarbakırlı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 29 milyar lira kaynak ayırdık. 58 sağlık tesisini tamamlayıp hizmete sunduk.