Geri Dön

Son dakika: Deprem mi oldu, nerede kaç şiddetinde? - 14 Şubat son depremleri: Kandilli Rasathanesi ve AFAD açıkladı

Gün itibariyle merkez üssü Akdeniz olan son dakika deprem haberi sonrası vatandaşlar bugün meydana gelen son depremlerle ilgili aramalara başladı. İşte 14 Şubat Cuma günü yurt genelinde meydana gelen son dakika depremleri ile ilgili tüm bilgiler ve tüm Türkiye'yi korkutan 4.8 şiddetindeki Akdeniz depreminin ayrıntıları...

Son dakika: Deprem mi oldu, nerede kaç şiddetinde? - 14 Şubat son depremleri: Kandilli Rasathanesi ve AFAD açıkladı

Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen son depremler haritasının yayınlanmaya devam ediyor. Yapılan son dakika açıklamasına göre bugün merkez üssü Akdeniz olan ve Antalya dahil birçok çevre ilde hissedilen 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Peki deprem saat kaçta oldu? İşte tüm Türkiye'nin merak ettiği son dakika haberinin ayrıntıları...

AKDENİZ 4.8 İLE KORKUTTU!


Kandilli Rasathanesi'nden alınan verilere göre Akdeniz'de 19:02'de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 2.2 km olarak açıklandı.

MANİSA BİR KEZ DAHA 3.9 ŞİDDETİNDE DEPREMLER SARSILDI! (13 ŞUBAT PERŞEMBE)


Manisa'nın Akhisar ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre saat 13.43'te gerçekleşen depremin derinliği 9.56 kilometre olarak ölçüldü. Deprem İzmir, Aydın ve çevre illerde de hissedildi.

 

SON DEPREMLER NERELERDE OLDU? (14 ŞUBAT CUMA)

Son dakika: Deprem mi oldu, nerede kaç şiddetinde - 14 Şubat son depremleri: Kandilli Rasathanesi ve AFAD açıkladı

DEPREM NERELERDE OLUŞUR?

Deprem herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda oluşabilir. Genel olarak depremlerin kabuğu oluşturan levhaların sınırlarında oluştuğu söylenebilir. Dünyanın çeşitli yerlerinde benzer nitelikte depremlerin tekrarlandığı gözlenmiştir ve bu kesiler hep levha sınırlarıdır. Depremlerin yoğun olarak gözlendiği bölgeler yeryüzünde üç ana kuşak oluşturur.

1. Kuşak (Pasifik Deprem Kuşağı): Şili'den kuzeye doğru Güney Amerika kıyıları, Orta Amerika, Meksika, ABD'nin batı kıyıları ve Alaska'nın güneyinden Aleutian Adaları, Japonya, Filipinler, Yeni Gine, Güney Pasifik Adaları ve Yeni Zelanda'yı içine alan en büyük deprem kuşağıdır. Yeryüzündeki büyük depremleri %81'i bu kuşak üzeride gerçekleşir.

2. Kuşak (Alpine): Endonezyadan (Java-Sumatra) başlayıp Himalayalar ve Akdeniz üzerinden Atlantik okyanusuna ulaşan kuşaktır. Yeryüzündeki büyük depremlerin %17'si bu kuşakta oluşur.

3. Kuşak (Atlantik): Bu kuşak Atlantik Okyanusu ortasında yer alan levha sınırı (Atlantik Okyanus Sırtı) boyunca uzanır.

 

Bakan Soylu Van'daki son durumu açıkladı: 700 konut ağır hasarlıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran'daki yeni depremle ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, "Yaptığımız tespitlerde herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil" dedi. Van'daki son durumu da aktaran Soylu, "250 konut ve 300 ahır yıkıldı, 700 konutta da ağır hasar var" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber