Geri Dön

Son dakika I KKTC'deki yangın ODTÜ kampüsüne sıçradı! Türkiye harekete geçti

Son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü'ne (ODTÜ Kuzey Kıbrıs) de sıçradı. Okulda bulunan öğrenciler, tahliye edilirken, bölgedeki itfaiyeciler yangına müdahale edildi Öte yandan gelen son dakika bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, görüştüğü KKTC Başbakanı Ersin Tatar’a Türkiye’den gönderilen yangın söndürme helikopterleriyle söndürme çalışmalarına destek verileceğini belirtti. Başbakan Ersin Tatar yaptığı açıklamada ,"Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı." dedi.

Hava sıcaklığının son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne bölgesinde yer alan Tepebaşı'ndaki ormanlık alanda yangın çıktı.

Tepebaşı bölgesinde çıkan yangın daha sonra Kalkanlı bölgesindeki ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'ne ulaştı, kampüsteki öğrenciler ve çalışanlar tahliye edildi.

Kalkanlı Yaşam Evi'nde kalan 72 kişi de güvenli bölgeye tahliye edildi.

Yetkililer, vatandaşlardan, Kalkanlı'da ODTÜ bölgesindeki yangın söndürme çalışmalarına destek vermelerini istedi.

 

Son dakika I KKTCdeki yangın ODTÜ kampüsüne sıçradı Türkiye harekete geçti

Türkiye'den üç helikopter geldi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yaptığı açıklamada, yangın söndürme çalışmalarına Türkiye'den gelen üç helikopterin destek verdiğini belirtti.

Özersay, Kıbrıs Rum kesiminden ise Birleşmiş Milletler aracılığıyla iki hava aracının dönüşümlü olarak yangına müdahale ettiğini kaydetti.

 

 

 

Son dakika I KKTCdeki yangın ODTÜ kampüsüne sıçradı Türkiye harekete geçti

"Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı"

Başbakan Ersin Tatar da akşam saatlerinde Güzelyurt Kaymakamlığı'nda gerçekleştirilen kriz toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Tatar, "Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı." dedi.

Bazı bölgelerde kısım kısım yangınların sürdüğünü belirten Tatar, arazilerin sabah kadar soğutulacağını söyledi.

Tatar, vatandaşlara böyle olağanüstü sıcaklarda çok dikkatli olmaları ve sigara izmariti gibi maddeleri yere atmamaları konusunda uyardı.

Bugün birden fazla yerde yangın çıktığını belirten Tatar, polisin bununla ilgili araştırma yapacağını duyurdu.

Son dakika I KKTCdeki yangın ODTÜ kampüsüne sıçradı Türkiye harekete geçti

 

Son dakika I KKTCdeki yangın ODTÜ kampüsüne sıçradı Türkiye harekete geçti

Yaşlı kadından toplu taşıma sınırlamasına ilginç çözümUkrayna'nın Çernovtsi kentinde yaşlı bir kadın, corona virüs (Covid-19) kısıtlamaları nedeniyle toplu taşımayı kullanamayınca çareyi troleybüsün arkasına tutunmakta buldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber