Geri Dön
GündemSon dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı! PKK'daki iğrenç tecavüz detayları ortaya çıktı...

Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı! PKK'daki iğrenç tecavüz detayları ortaya çıktı...

Gelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı televizyon programında anlattığı terör örgütündeki tecavüz olayının son dakika detayları ortaya çıktı. Terör örgütünün 'Gever Eyaleti' sorumlusu 'Hogir Maraş' kod adlı kırmız kategoride aranan Remzi Demiroğlu’nun, zorla dağa kaçırılan 14-17 yaşları arasındaki 4 kıza tecavüz ettiği, kızlardan 2’sinin intihar ettiği, 2'sinin ise hamile kaldığı belirlendi. Örgütün, 'Gever Eyaleti' sorumlusunu cezalandırmak yerine ödüllendirerek terfi ettirdiği öğrenildi.

Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı! PKK'daki iğrenç tecavüz detayları ortaya çıktı...

Bakan Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında anlattığı terör örgütü PKK’da yaşanan tecavüz ve sonrasında gelişen intihar olayı ile ilgili son dakika detayları ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre; İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları kapsamında; B.T. isimli terörist geçen 20 Ocak'ta teslim oldu. Teslim olan terörist B.T, güvenlik güçlerine verdiği ifade ile terör örgütünün kadınlara karşı uyguladığı insanlık dışı vahşeti bir kez daha gözler önüne serdi.

"YAŞADIKLARINI HAZMEDEMEYİP İNTİHAR ETTİLER"

Teslim olan B.T, örgütte bulunduğu süre içinde sözde 'Gever Eyaleti' sorumlusu 'Hogir Maraş' kod adlı Remzi Demiroğlu’nun, 14-17 yaşları arasında kandırılarak örgüte katılan 4 kız çocuğuna, 2020 yılı içerisinde tecavüz ettiğini ve bu durumu hazmedemeyen 'Sozda' kod adlı ve 'Civana' kod adlı isimli iki kız çocuğunun intihar ettiğini anlattı.

TECAVÜZCÜ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Teröristin ifadesi doğrultusunda yapılan araştırmalara göre; tecavüz edilen ve hamile kalan 'Dersim' ve 'Derya' kod adlı kız çocukları örgüt tarafından Hakurk bölgesine zorla gönderildi. 2 kızın intiharına neden olan, 2 kızı hamile bırakan teröriste ise terör örgütü ceza vermek yerine ödüllendirdi. Terör örgütü üst yönetimi yaşanan tecavüz ve intihar olayları ile ilgili göstermelik soruşturma açtı. Sözde soruşturma kapsamında Hogir Maraş kod adlı Remzi Demiroğlu görevden alındı. Ancak kısa bir süre sonra terfi ettirilerek başka bir göreve getirildi. Örgüt, kız çocuklarına yönelik vahşeti gizlemek ve yaşanan intihar olaylarını kapatmak için 'çatışmada öldükleri' şeklinde açıklamada bulundu.

'KADIN TERÖRİSTLER KORKU İÇİNDE'

B.T, örgüt içinde yaşanan tecavüz olaylarının bu olayla sınırlı kalmadığını, birçok bölgede bilhassa örgüte yeni katılan çocuk yaştaki örgüt mensuplarına yönelik taciz ve tecavüz olaylarının sürekli yaşandığını ifade etti. Bundan dolayı kadın teröristlerin korku içinde yaşadıklarını ve örgütten kaçmak için fırsat kolladıkların, bu yüzden örgütten kaçmaların arttığını söyledi.

Barınaktaki son dansçı ayı: BrütüsBursa Ovakorusu Ayı Barınağı'nda, 27 yıl önce başlatılan 'Ayılara Özgürlük' projesi kapsamında getirilen 64 dansçı ayıdan sadece 'Brütüs' yaşıyor. 37 yaşındaki Brütüs, barınak yetkililerince özel programla besleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet