GündemSon dakika... Meteoroloji'den yeni uyarı geldi! Bu akşama dikkat, kuvvetli geliyor

Son dakika... Meteoroloji'den yeni uyarı geldi! Bu akşama dikkat, kuvvetli geliyor

03.12.2023 - 12:39 | Son Güncellenme:

Meteoroloji Marmara Bölgesi'nin batısı için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Sıcaklıklar bir anda düşecek ve kara kış yüzünü tekrardan gösterecek. Yarın sabah İstanbul’da sağanak yağış etkisini tüm gün gösterecek ve bu hafta aralıklarla sağanak yağış devam edecek. Bugün 3, yarın ise 5 kent için sarı alarm verildi. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise aileleri uyardı. İşte tüm detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada, bu akşamdan itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın kuzey ve batı ilçelerinde (Hayrabolu, Muratlı, Süleymanpaşa, Malkara ve Şarköy) yerel kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi. Açıklamada sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Haberin Devamı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den alınan tahminlere göre hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Son dakika... Meteorolojiden yeni uyarı geldi Bu akşama dikkat, kuvvetli geliyor

YARIN 5 KENTTE SARI ALARM

Meteoroloji Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ için sarı alarm verdi.

SICAKLIKLAR 11-12 DERECE DÜŞECEK

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “ Gece rüzgar kuzeye dönecek ve Trakya, Kuzey Ege de yağmur var. Yağış gece İstanbul’a gelir. Yarın rüzgar İstanbul’un kuzey ilçelerinde fırtına hızında esecek yağışla birlikte sıcaklığı 8-9 derece düşürecek. İstanbul’da bugün lodos var sıcaklık 20 derece. Gece yağmur var, yarında yağış devam eder sıcaklık 11-12 dereceye düşer.

AİLELERE UYARI

Rüzgar kuzeye dönecek hissedilen sıcaklığı 2-3 derece daha düşürür. Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin.