Geri Dön

Son dakika... İstanbul merkezli 12 ilde DHKP-C operasyonu!

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul merkezli 12 ilde terör örgütü DHKP-C ye yapılan eş zamanlı operasyonlarda 90 örgüt üyesi şüpheli gözaltına alındı. Örgüt içi çekişmeler ve güvenlik güçlerince arda arda yapılan operasyonlar sonrasında büyük güç kaybına uğradığı ve yeniden yapılanmak için faaliyetlerde bulunduğu belirlenen örgütün eylem hazırlığında operasyona uğradığı açıklandı.

Son dakika... İstanbul merkezli 12 ilde DHKP-C operasyonu!
Ferit ZENGİN/İSTANBUL

İstanbul merkez olmak üzere dün gece 12 ilde gece saat 01.00 itibariyle eş zamanlı başlatılan ve yakalama kararı çıkarılan 120 şüpheli şahıstan 90'ının gözaltına alınmasıyla sonuçlanan operasyon sonrasında İstanbul Emniyetin ve yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemlerde yapılan başarılı operasyonlar sonucunda örgütün ağır darbe aldığı, örgüte eleman temini açısından sorun yaşadığı ve mahalli bölgelerde tekrardan alan kazanmaya çalışmak adına sözde “HALK MECLİSİ ve DİRENİŞLER MECLİSİ” gibi yapılanmalar kurduğu, ayrıca örgütün alt tabanının moral ve motivasyonunu geri getirmek adına eylem arayışı içerisinde olduğunun bilinmesi üzerine bahse konu faaliyetlerin deşifre edilmesi amacıyla 29.10.2020 günü saat: 01.00 sıralarında İstanbul merkezli olacak şekilde toplamda 12 ilde 120 hedef şahsa yönelik operasyonel çalışma yapılmış olup konu ile ilgili gelişmelerden bilahare bilgi verilecektir.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet