Geri Dön
GündemMaltepe Belediyesi'nde rüşvet operasyonu!

Maltepe Belediyesi'nde rüşvet operasyonu!

Maltepe Belediyesinin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10'u kamu görevlisi toplam 18 şüpheliye 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenlendi

Maltepe Belediyesi'nin üst yönetiminde görevli kişilerle, zabıta personelinin de aralarında olduğu 10'u kamu görevlisi toplam 18 şüpheliye yönelik operasyonda şu ana kadar 16 kişi gözaltına alındı.

Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski Zabıta Müdürü Ahmet İ., görevdeki Zabıta Müdürü Ahmet Ziyaeddin İ. ve Maltepe eski Tapu Müdürü Yılmaz C.'nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi. Haydar B.'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Tasarım İşleri Müdürü, Melih M.'nin Maltepe Belediyesi'nde Medya Müdürü, Yılmaz C.'nin ise Zeytinburnu Tabu Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi.

Şüphelilerin arazilerde imar konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların sorunlarını çözmek karşılığında rüşvet aldıkları iddia edildi.

Şüphelilerin, 'Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik' suçlamalarıyla ifade vereceği kaydedildi.

Şüphelilerin emniyet sorgularının başladığı bildirildi.

POLİS EKİPLERİ BELEDİYE BİNASINDA

Öğle saatlerinde ise Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri belediye binasına geldi. Polislerin soruşturma kapsamında istenen evrakları aldıktan sonra binadan ayrıldığı öğrenildi.