Geri Dön
GündemSon dakika... Maltepe'de apartman girişinde küçük kızı taciz eden şüpheli tutuklandı

Son dakika... Maltepe'de apartman girişinde küçük kızı taciz eden şüpheli tutuklandı

İstanbul Maltepe’de bir apartmanda 13 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen şüpheli Ö.Ç. (17) çıkarıldığı mahkemece "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklandı. Suçlamayı reddeden şüpheli Ö.Ç.'nin ifadesinde mağdura çarptığını, mağdurun da yere düştüğünü öne sürdüğü öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli Ö.Ç., savcıya ifade verdi. Ö.Ç., ifadesinde olayın mağduru çocuk ile dedesinin aynı apartmanda oturduğunu belirtti.

Şüphelinin, ifadesinde mağdura çarptığını, mağdurun da yere düştüğünü öne sürdüğü öğrenildi. Savcılık, şüpheli Ö.Ç.'yi tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

TUTUKLANDI

Hakimlik sorgusunda şüpheli Ö.Ç. "Dedem beni evden kovduğu için aceleyle çıkmıştım, çorabım ve ayakkabım elimdeydi. O sırada mağdurla çarpıştım" diyerek mağdura cinsel tacizde bulunmadığını öne sürdü.  Hakimlik, şüpheli Ö.Ç.'nin "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

 

 

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet