Geri Dön

Son dakika | Manisa'da bir deprem daha

Gelen son dakika bilgisine göre Manisa'nın Akhisar ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan bugün 15.40'ta Akhisar'da 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 3.8 olarak açıkladı. Gündüz saatlerinde meydana gelen deprem nedeniyle Manisa halkı dışarıda beklemeye devam ediyor.

Son dakika | Manisa'da bir deprem daha

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Manisa'nın Akhisar ilçesinde 21.43'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7 km olarak açıklandı. 

MANİSA HALKI SOKAKTA BEKLİYOR

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrasında Karabörklü Mahallesinde yaşayan vatandaşların endişeli bekleyişi devam ediyor. 22 Ocakta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem sonrasında Karabörklü Mahallesindeki evi ağır hasar gören Ümmü Gülsüm Çokdinç (65), "Depremden dolayı çok korktuk. Biz evimizin bahçesinde kurulan çadırda yaşıyoruz. Ama yine de korkuyoruz. Arada sırada yemek yapmak için eve girmek zorunda kalıyoruz. Tam da evde olduğum sırada deprem oldu. Dizlerim tutuldu. Hemen kendimi dışarıya attım. Rabbimden tek dileğimiz bu depremlerin bir an önce son bulmasıdır dedi.

Son dakika | Manisada bir deprem daha

Depremden etkilenen bir diğer vatandaş Sait Gürlek (47), "Depremden dolayı çok korktuk. Yani burada duruyoruz ama büyük bir korkuyla duruyoruz. İnşallah bu depremler en kısa zamanda sona erer" diye konuştu. 

Depremden duyduğu endişeyi anlatan Recep Yılmaz (65), "22 Ocaktan bu yana meydana gelen depremler sonrasında çok endişeliyiz. Gerçekten korkuyoruz. Sürekli sallanıyoruz. Tek teselli eden nokta ise can kaybının ya da yaralanmanın olmamasıdır. Çadırda kalıyoruz. Depremler sırasında çıkan gürültülerden çok ürküyoruz. İnşallah bir daha olmaz. Psikolojimiz bozuldu. ifadelerini kullandı.

Depremle yaşamaya alıştığını anlatan Veysel Yılmaz (42) ise "Deprem maalesef Türkiye'nin bir gerçeği. Bizler de buna alışmaya çalışıyoruz. Ama yaşarken de korkuyoruz. Umuyoruz ki depremler bir an önce biter bizde rahat bir nefes alırız diye konuştu.

Muğla'da 54 düzensiz göçmen yakalandıMuğla'nın Fethiye ilçesinde ormanlık alanda 54 düzensiz göçmen yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber