Geri Dön
GündemSon dakika... Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Son dakika... Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Gelen son dakika haberine göre; "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

DAMLA GÜLER / MİLLİYET
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 Temmuz'da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan "Çiftlik Bank " davası sanığı Mehmet Aydın, adliyeye sevk edildi. Aydın'ın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 4 gün süren işlemleri tamamlandı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, İstanbul Anadolu Adliyesine sevk edildi. Aydın savcılığa verdiği ifadenin ardından tutuklanması talebi ile nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

ÖNCE AKRABALARINI VE TANIDIKLARINI KANDIRMIŞ

Savcılığın hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, Mehmet Aydın’ın internette oyun olarak kurduğu Çiftlik Bank’a gelen paraların artmasıyla hızlıca şirketleşme yoluna gittiği anlatıldı. Oyuncuların ve paranın artmasıyla Aydın’ın daha büyük bir organizasyona ihtiyaç duyulduğu anlatılan sevk yazısında, önce akrabalarını daha sonra da tanıdıklarını kendisiyle hareket etmeye ikna ettiği belirtildi.

'GÖSTERMELİK ÇİFTLİKLER OLUŞTURDU'

Yazılım ve şirket işlerinden anlayan kişileri de yanına alan Aydın’ın böylelikle ekonomik çıkar amacı güden suç örgütünü kurup yönetmeye başladığı anlatılan yazıda, “Daha fazla yatırımcı oyuncu ve oyuncuların daha fazla para yatırmalarını sağlayabilmek için gerçekten bir ticari faaliyet yapıldığı ve kar edildiği imajı oluşturmak amacıyla hızlıca çiftlik ve tesis kurma faaliyetlerine giriştikleri, göstermelik çiftlikler oluşturup çeşitli açılışlar yaparak toplanan paraların değerlendirildiği izlenimi yaratıp eylemlerine devam ettiği” ifadeleri kullanıldı.

'EN BAŞINDAN BERİ BİLİYORDU'

Aydın’ın hileli işlemlerle gerçek bir ticaret yapıldığı izlenimini uyandırdığı belirtilen sevk yazısında, “Aslında en başından beri edimlerini ifa edemeyeceğini bildiği halde sistemi sürdürüp sonrasında da yurt dışına kaçarak mağdurların zararına nitelikli dolandırıcılık suçlarını işlediği, zarar gören tüm mağdurlara karşı sorumlu olduğu böylece üzerine atılı suç örgütü kurmak ve yönetmek bilişim sistemlerini araç olarak kullanıp ticaret şirketlerinin faaliyeti kapsamında dolandırıcılık suçlarını işlediği anlaşılmakta” ifadeleri kullanıldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobili çizildiği için tartıştığı site görevlisini öldürdüKonya'da otomobilinin sağ kapısı çizilen Ahmet Ü. (32), görevini yapmadığı gerekçesiyle tartıştığı site görevlisi 2 çocuk babası Adem Topbaş'ı (24) bıçaklayarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler