Çiftlik Bank

Çiftlik Bank

Son dakika Çiftlik Bank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çiftlik Bank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çiftlik Bank haber sayfamızda...

Çiftlik Bank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 432 ciftlik bank haberi bulunmuştur.
‘Yönetimde vekiller hâkimler de vardı’
‘Yönetimde vekiller hâkimler de vardı’‘Tosuncuk’ lakaplı Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın yargılanmasına başlandı. Aydın, yönetimde hâkim, savcı, milletvekili, polis ve doktorların olduğunu söyledi.
15.09.2021Gündem
Son dakika! Çiftlik Bank davasında 'Tosuncuk'tan 4 sayfalık yazılı savunma
Son dakika! Çiftlik Bank davasında 'Tosuncuk'tan 4 sayfalık yazılı savunma'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın hakim karşısında. Aydın ilk kez mağdurlarla yüz yüze geliyor. 4 sayfalık yazılı savunma yapan Aydın, Çiflik Bank yönetiminde her kesimden insan olduğunu söyledi. Bu kişiler içinde milletvekilleri, hakimler, savcılar, polisler, doktorlar, yüksek lisans ve lisans sahipleri olduğunu belirten Aydın, “Benim ağzımdan çıkan her kelimeyi teyit edecek insanlar vardı” şeklinde konuştu. Aydın, mağdurlardan kimseye garanti vermediğini de söyledi. Duruşmada ilginç anlar da yaşanıyor. İşte Çiftlik Bank davasında son dakika gelişmeler...
14.09.2021Gündem
Bir Thodex vakası daha! Ekmek alacak parası kalmadı
Bir Thodex vakası daha! Ekmek alacak parası kalmadıKripto para dünyası, Thodex vurgununun ardından bu kez de Dogecoin dolandırıcılığıyla gündemde. Dogecoin madenciliği adı altında sistem kuran Turgut V. ve beraberindekiler, bin 500 kişiden yüksek kar vaadiyle topladığı 1 milyar TL'lik Dogecoin ile kayıplara karıştığı iddia edildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen dev soruşturma kapsamında Turgut V.'nin de aralarında bulunduğu 3'ü örgüt lideri olmak üzere 12 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Mağdurlardan Türkmenistanlı Ecem Ashyrova, 10 milyon TL zararı olduğunu söyleyerek, "Herkes mağdur oldu, ben daha çok mağdurdum. Hiçbir şekilde ekmek param dahi kalmamıştı. Bütün paramı yatırım için kullanmıştım. Adam sistemi kapattıktan sonra intihara kalkışan arkadaşlar oldu" dedi.
26.08.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Türkiye'de göç merkezi' iddiasıyla ilgili açıklama
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Türkiye'de göç merkezi' iddiasıyla ilgili açıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye'de göç merkezi' iddialarına tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, "BBC hatasını anladı ve özür de diledi. Bu bir erdemdir. Böyle bir köklü kuruluşa yakışmadı. Muhalefet hemen bu haberlerin üzerine atladı. Muhalefet bu duruma düşmemeli. Buna çok üzüldüm." ifadelerini kullandı.
24.08.2021Gündem
Son dakika... "Tosuncuk"un tutukluluk halinin devamına karar verildi!
Son dakika... "Tosuncuk"un tutukluluk halinin devamına karar verildi!Gelen bir son dakika haberine göre, Çiftlikbank Kurucusu 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın hakkında yapılan aylık tutukluluk incelemesinde hakimlik, tutukluluk halinin devamına karar verdi.
10.08.2021Gündem
Tosuncuk'un avukatları konuştu: Bitcoin’i yok, boşanmaya itiraz etmeyecek
Tosuncuk'un avukatları konuştu: Bitcoin’i yok, boşanmaya itiraz etmeyecekKurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandıran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın avukatları Şehmus Uluç ve Fatih Kuş konuştu. Mehmet Aydın’ın Bitcoin tesisi ve mal varlığının olmadığını ifade eden Uluç, eşinin boşanma davası açtığını da sonradan öğrendiğini belirterek karara ise itiraz etmeyeceklerini söyledi. Uluç, "Dosyada mağdurların zararı 64 milyon olarak görülüyor. Farklı bir dosyası daha var. Bu durumda zararlar artacaktır. Kendisinin 64 milyonu görüp geldiği gerçeği yansıtmıyor. Asıl amacı zararları gidermek ve zararları giderme gayesiyle şu an burada bulunuyor" dedi. Kuş ise, " Bu dosyalarda yaklaşık 3 bin küsur müşteki var fakat gelecek şikayetlere göre bu sayı artabilir" diye konuştu.
19.07.2021Gündem
Tosuncuk teslim oldu abisi böyle yakalandı! Dikkat çeken detay...
Tosuncuk teslim oldu abisi böyle yakalandı! Dikkat çeken detay...Çiftlikbank vurgununun kilit isimlerinden Mehmet Aydın tutuklanarak cezaevine konuldu. Şimdi mağdurların gözü dosyadaki iki numaralı kilit isimde.. yani Tosuncuğun abisi Fatih Aydın'da. O da Uruguay'da yakalandı. Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor. Peki Fatih Aydın nasıl yakalandı? İşte o operasyonun ayrıntılarını getireceğiz ekrana. Çünkü baskında Türk polisinin, kaçakçılık daire başkanlığı tarafından kurulan özel ekibin parmak izi vardı. Bakın binlerce kilometre ötede o operasyon nasıl yapıldı.
16.07.2021Haberler
Türkiye'nin konuştuğu yeni kripto para vurgunu!
Türkiye'nin konuştuğu yeni kripto para vurgunu!Bursa'da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, kendini 'Erkan A. adıyla tanıtan Eren D.'nin resmi kuruluşlar tarafından kabul edilmeyen Mpax isimli bir 'coin'i sanal para olarak işleme koyup, yaklaşık 300 kişiyi 14 milyon lira dolandırdığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili yargıya başvurduklarını dile getiren Çetinkaya, “Şüpheli aslında gerçekte var olmayan ve kripto para olarak resmi sitelerde kabul görülmeyen bir parayı hacmini büyüterek yayınlıyor. Birbirlerini uyaranları arayarak ‘İşime, ekmeğime engel oluyorsun’ diyerek tehdit ediyor” dedi.
14.07.2021Ekonomi
'Tosuncuk'un avukatları konuştu: Müvekkilimiz kendi isteğiyle teslim oldu
'Tosuncuk'un avukatları konuştu: Müvekkilimiz kendi isteğiyle teslim olduKurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken, Brezilya’da Türk Konsolosluğu’na teslim olan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın avukatları Şehmus Uluç ve Fatih Kuş, müvekkillerinin kendi isteğiyle teslim olduğunu belirtti. Tosuncuk'un avukatları, ailesinin baskısıyla teslim olduğu iddiasını ise yalanladı.
13.07.2021Gündem
Tosuncuk'un ifadesinde dikkat çeken detay! Bitcoin’deki paramı 10’a katladım
Tosuncuk'un ifadesinde dikkat çeken detay! Bitcoin’deki paramı 10’a katladımMehmet Aydın’ın ifadesinden yeni ve çok önemli detaylar ortaya çıktı. Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’tan raporlarda yazıldığı gibi 1 milyar 139 milyon lira değil 1.5 milyar lira topladığını söyledi. Aydın “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.
12.07.2021Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti (9 Temmuz 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (9 Temmuz 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
9.07.2021Haberler
Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın ifadesi şoke etti! Yeni detay...
Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın ifadesi şoke etti! Yeni detay...Çiftlik Bank’ın kurucusu ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın uzun süre saklandığı Uruguay’da savcı ile denetimli serbestlik anlaşmasına vardığı öğrenildi. Öte yandan Mehmet Aydın'ın ortaya çıkan hakimlikteki ifadesi ise şaşkına çevirdi. Aydın, şu an herhangi bir geliri olmadığını ileri sürdü. İşte detaylar...
9.07.2021Gündem
Tosuncuk'un görüntüleri günlerce konuşuldu! Lüks araçların akıbetini anlattı
Tosuncuk'un görüntüleri günlerce konuşuldu! Lüks araçların akıbetini anlattıÇiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın, Uruguay'da görüntülendiği lüks aracının akıbetini de ifadesinde anlattı. Teslim olma nedeni için “aile meselesi” diyen 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı ortaya çıktı. Aydın teslim olmasaydı, eşinin kendisini boşadığını gazete ilanından öğrenecekti. Şimdi ise karar cezaevine gönderilip tebliğ edilecek. İtiraz etmezse karar kesinleşecek, itiraz ederse yeni bir süreç başlıyor. İşte Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili flaş gelişmenin tüm detayları...
8.07.2021Gündem
Son dakika haberi: 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı!
Son dakika haberi: 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı!Gelen son dakika haberine göre; Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın teslim olmasının ardından bu kez ağabeyi Fatih Aydın, Uruguay'da gözaltına alındı.
8.07.2021Gündem
Tosuncuk'un görüntüleri günlerce konuşuldu! Lüks araçların akıbetini anlattı
Tosuncuk'un görüntüleri günlerce konuşuldu! Lüks araçların akıbetini anlattıÇİFTLİK Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın, Uruguay'da görüntülendiği lüks aracının akıbetini de ifadesinde anlattı.
8.07.2021Haberler
'Tosuncuk' Edirne F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi
'Tosuncuk' Edirne F Tipi Cezaevi'ne sevk edildiÇiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın, Edirne F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi.
8.07.2021Gündem
Son dakika: 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın tutuklandı
Son dakika: 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın tutuklandıGelen son dakika haberine göre; "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın'ın tutuklandığı bildirildi. Öte yandan savcılık ifadesinde Aydın dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ebubekir K. isimli kişinin yanına geldiğini anlatan Aydın, “Kendisini bana mafyavari biri olarak tanıttı. Ayrıca çalışanlarımızdan birinin akrabasıydı. Sık sık ofise gelip gidiyordu. Bana beni koruyacağını, piyasada yeni olduğum için diğer şahısların beni harcayacağını bu nedenle bana korumalık yapabileceğini söyledi. Ben kendisinden korktuğum için kendisini geçiştirdim' dedi. Mehmet Aydın kararın ardından adliyeden çıkarılarak, Maltepe Cezaevine götürüldü.
8.07.2021Gündem
Milliyet'te Gündem (8 Temmuz 2021)
Milliyet'te Gündem (8 Temmuz 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
8.07.2021Haberler
'Tüm mal varlığımı mağdurlara dağıtın'
'Tüm mal varlığımı mağdurlara dağıtın'Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın sevk edildiği Anadolu  Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. İfadesinde tüm mal varlığının Çiftlik Bank’tan zarar görenlere dağıtılmasını isteyen Aydın etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediğini belirtti.
8.07.2021Gündem
Tosuncuk kaç yaşında, nereli? Mehmet Aydın tutuklandı mı?
Tosuncuk kaç yaşında, nereli? Mehmet Aydın tutuklandı mı? Son dakika haberlere göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın tutuklandı. Vatandaşlar ise Tosuncuk hakkında bilgi almak için arayışa geçti. Tosuncuk yani Mehmet Aydın kaç yaşında, nereli? Tosuncuk neden teslim oldu? İşte konuya ilişkin detaylar...
7.07.2021Gündem
'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın tutuklandı
'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın tutuklandıİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 Temmuz'da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın, tutuklandı.
7.07.2021Haberler
Son dakika... Tosuncuk isim verdi! Beni tehdit edip, lüks aracımı sattı
Son dakika... Tosuncuk isim verdi! Beni tehdit edip, lüks aracımı sattı'Çiftlik Bank' davasının bir numaralı sanığı Mehmet Aydın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Tosuncuk lakaplı Aydın'ın savcılık ifadesi ortaya çıktı. Tosuncuk ifadesinde Ebubekir K. isimli kişi hakkında çeşitli iddialarda bulunarak "Suriye’deki mücahit kardeşlerimize destek olman gerekiyor diyerek benden para istedi. Tamam hallederiz diyerek geçiştirdim. Sonrasında yurtdışına eşim ile birlikte önce Uruguay ve Arjantin’e çıkış yaptım” dedi.
7.07.2021Gündem
Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi
Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiTosuncuk olarak bilinen Mehmet Aydın, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi.
7.07.2021Haberler
Son dakika... Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi
Son dakika... Mehmet Aydın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiGelen son dakika haberine göre; "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
7.07.2021Gündem
Mehmet Aydın adliyede savcıya ifade vermeye başladı
Mehmet Aydın adliyede savcıya ifade vermeye başladıİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 Temmuz'da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın, adliyeye sevk edildi.
7.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tosuncukmehmet aydınçiftlik bankifademahkeme

Çiftlik Bank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.