Geri Dön
GündemSon dakika! Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

Son dakika! Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

Son dakika haberine göre, Meteoroloji tarafından 28 Eylül 2021 hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz kıyıları ile Sakarya ve Kocaeli çevreleri ve İstanbul'un doğu kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan, CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen de sosyal medya hesabından uyarılarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...

Son dakika! Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkenin kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları ile Sakarya ve Kocaeli çevreleri ve İstanbul'un doğu kesimleri sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL'DAN ARTVİN'E...

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşamdan itibaren kuzeye İstanbul'dan Artvin'e kadar yağmur geliyor. Bu yağış afet oluşturacak şiddette değil. Sıcaklıklar yarından itibaren hafta sonuna kadar 5 C düşecek. Rüzgar bu akşamdam itibaren marmarada kuvvetli "DENİZ ULAŞIMINDA AKASAMALAR" olabilir. Güney'de yaza devam." dedi.

Son dakika Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

MARMARA

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (bugün) Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İstanbul'un doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Doğu kesimlerinde yer yer pus görülmesi bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Son dakika Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (bugün) kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (bugün) kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus görülmesi bekleniyor.

Son dakika Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Son dakika Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış etkili olacak

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ'NDE HAVA SICAKLIĞI DÜŞÜYOR

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyretmesi beklenen bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklıkların Tunceli'de 28, Iğdır'da 26, Erzincan'da 24, Ağrı'da 23, Erzurum'da 20, Kars'ta 19 ve Ardahan'da 16 derece olacağı öngörülüyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bugün gözaltına alındı! 'Sahte doçent' suçlamasına yanıtAksaray Üniversitesi öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin, doçentlik belgesi sahte olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Laçin'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler