GündemMSB duyurdu: Kuzey Irak'ta 17 terör hedefi imha edildi

MSB duyurdu: Kuzey Irak'ta 17 terör hedefi imha edildi

24.11.2023 - 21:18 | Son Güncellenme:

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında 17 terör hedefinin imha edildiğini duyurdu.

MSB duyurdu: Kuzey Irakta 17 terör hedefi imha edildi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Irak’ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerinde terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 17 hedefin imha edildiği belirtildi.

Haberin Devamı

Harekatın, PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak'ın kuzeyinden halklara ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakkı doğrultusunda düzenlendiği bildirildi.

Harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilerek, "Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekatlar sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır" denildi.

Haberin Devamı

MSB'den yapılan paylaşımda, "Azimliyiz, kararlıyız!" ifadeleri yer aldı.

MSB duyurdu: Kuzey Irakta 17 terör hedefi imha edildi