Hava Harekatı

Hava Harekatı

Son dakika hava harekatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hava harekatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hava harekatı haber sayfamızda...

Hava Harekatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.312 hava harekati haberi bulunmuştur.
MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildi
MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
16.05.2021Haberler
Son dakika: MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika: MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
16.05.2021Gündem
MSB açıkladı! Teröristlere ağır darbe
MSB açıkladı! Teröristlere ağır darbeMilli Savunma Bakanlığı, 8 PKK’lı teröristin Hava Kuvvetleri'nin başarılı harekâtıyla ile etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.
9.05.2021Haberler
Son dakika! MSB açıkladı! Teröristlere ağır darbe
Son dakika! MSB açıkladı! Teröristlere ağır darbeGelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, 8 PKK’lı teröristin Hava Kuvvetleri'nin başarılı harekâtıyla ile etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.
9.05.2021Gündem
Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık yaptığı açıklamada, "Teröre ve teröriste geçit yok!" ifadelerine yer verdi.
8.05.2021Haberler
MSB duyurdu: 2 terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu: 2 terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 2 teröristin, hava harekatı ile etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
8.05.2021Gündem
Sınırdan sonra ilk hedef: Gara
Sınırdan sonra ilk hedef: GaraPençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekâtı’nda 4. gün geride kalırken, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37’ye yükseldi. Avaşin-Basyan’da bir mağaradaki üç PKK’lı terörist havadan tam isabetle imha edildi
28.04.2021Siyaset
MSB: Kandil'de 4 hedefe hava harekatı
MSB: Kandil'de 4 hedefe hava harekatıMSB, "Pençe operasyonları planlandığı şekilde devam ederken, Kandil bölgesinde tespit edilen 4 hedef hava harekatıyla etki altına alınmıştır. açıklamasında bulundu.
24.04.2021Haberler
Son dakika: MSB operasyonda sıcak gelişmeyi duyurdu! 4 hedefe hava harekatı!
Son dakika: MSB operasyonda sıcak gelişmeyi duyurdu! 4 hedefe hava harekatı!Gelen son dakika haberine göre; MSB, "Pençe operasyonları planlandığı şekilde devam ederken, Kandil bölgesinde tespit edilen 4 hedef hava harekatıyla etki altına alınmıştır. açıklamasında bulundu.
24.04.2021Gündem
Son dakika... Kuzey Irak'ta operasyon! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk mesaj
Son dakika... Kuzey Irak'ta operasyon! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk mesajGelen son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Milli Savunma Bakanı Akar, Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonlarına katılan birlik komutanlarına hitap etti. İşte detaylar...
24.04.2021Gündem
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri karadan ve havadan vuruluyor!
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri karadan ve havadan vuruluyor!Gelen son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Harekata F-16'ların yanı sıra sınırdaki topçu birlikleri, ileri üs bölgelerindeki ateş destek unsurları ve taarruz helikopterleri katılıyor. MSB'den ilk açıklama geldi. İşte operasyona dair tüm detaylar...
24.04.2021Haberler
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri karadan ve havadan vuruluyor!
Kuzey Irak'ta PKK hedefleri karadan ve havadan vuruluyor!Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Harekata F-16'ların yanı sıra sınırdaki topçu birlikleri, ileri üs bölgelerindeki ateş destek unsurları ve taarruz helikopterleri katılıyor.
24.04.2021Haberler
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vuruldu
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vurulduGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.04.2021Gündem
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021Haberler
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021Gündem
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktı
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktıGelen son dakika haberine göre; Son yıllarda büyük kayıplar veren terör örgütü PKK'yı İHA ve SİHA korkusu sardı. Sözde Nevruz kutlaması yapan teröristlerin SİHA'lara yakalanmamak için kamufle olduğu görüntüler ortaya çıktı.
21.03.2021Gündem
ABD askerleri  Karaçok’a konuşlandı
ABD askerleri Karaçok’a konuşlandıKoalisyon güçleri, terör örgütü PKK’nın yanı sıra DAEŞ’in silahlı hücrelerinin de faaliyet göstermesi nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) de yakın takibinde bulunan Musul’un Mahmur ilçesindeki Karaçok Dağı’nı kontrol altına almak için harekete geçti.
17.03.2021Dünya
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hakurk ve Kandil'e yapılan hava harekatında biri sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 teröristin etkisiz hale getirildiğine ilişkin istihbarat kanallarından bilgi aldık." dedi.
9.03.2021Haberler
Gara'ya hava harekatı
Gara'ya hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı 8 terörist, hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildi. MSB'den yapılan açıklamada, "Keşif ve gözetleme vasıtalarımızın Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit ettiği 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." denildi.
23.02.2021Haberler
Son dakika! Gara'ya hava harekatı! MSB sıcak gelişmeyi duyurdu
Son dakika! Gara'ya hava harekatı! MSB sıcak gelişmeyi duyurduSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
23.02.2021Gündem
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit etti
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit ettiBakan Akar, Gara bölgesinin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, “Yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır” açıklaması yaptı
15.02.2021Gündem
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katletti
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katlettiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "son derece özel ve kritik bir harekat" olarak nitelendirdiği Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin sağ ele geçirildiğini, bölgenin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, "Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına güvenle döndü" dedi. Bakan Akar ayrıca, operasyon devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşıldığını belirterek, "Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.
14.02.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde inceleme
Son dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde incelemeMilli Savunma Bakanı Akar, TSK komuta kademesi ile sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor. Öte yandan Pençe Kartal-2 Harekâtı ile Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan teröristlerin inleri yerle bir edilmeye devam ediyor. MSB'den yapılan açıklamada, bölgede tespit edilen 5 PKK’lı teröristin daha hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildiği bildirildi. Gara’da etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 44’e yükseldi.
13.02.2021Gündem
Son dakika! Gara'da teröristlere bir darbe daha
Son dakika! Gara'da teröristlere bir darbe dahaIrak'ın kuzeyindeki Gara'de devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 2 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Gara’da etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 39’a yükseldi.
13.02.2021Gündem
Gara operasyonunda  PKK’ya büyük darbe
Gara operasyonunda PKK’ya büyük darbeMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlattığı Pençe Kartal-2 Harekâtı’na ilişkin yazılı açıklama yaptı.
13.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

MSBhava harekatıpkkoperasyonMetina

Hava Harekatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.