Hava Harekatı

Hava Harekatı

Son dakika hava harekatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hava harekatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hava harekatı haber sayfamızda...

Hava Harekatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.285 hava harekati haberi bulunmuştur.
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021 Haberler
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021Gündem
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktı
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktıGelen son dakika haberine göre; Son yıllarda büyük kayıplar veren terör örgütü PKK'yı İHA ve SİHA korkusu sardı. Sözde Nevruz kutlaması yapan teröristlerin SİHA'lara yakalanmamak için kamufle olduğu görüntüler ortaya çıktı.
21.03.2021Gündem
ABD askerleri  Karaçok’a konuşlandı
ABD askerleri Karaçok’a konuşlandıKoalisyon güçleri, terör örgütü PKK’nın yanı sıra DAEŞ’in silahlı hücrelerinin de faaliyet göstermesi nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) de yakın takibinde bulunan Musul’un Mahmur ilçesindeki Karaçok Dağı’nı kontrol altına almak için harekete geçti.
17.03.2021Dünya
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hakurk ve Kandil'e yapılan hava harekatında biri sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 teröristin etkisiz hale getirildiğine ilişkin istihbarat kanallarından bilgi aldık." dedi.
9.03.2021Haberler
Gara'ya hava harekatı
Gara'ya hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı 8 terörist, hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildi. MSB'den yapılan açıklamada, "Keşif ve gözetleme vasıtalarımızın Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit ettiği 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." denildi.
23.02.2021Haberler
Son dakika! Gara'ya hava harekatı! MSB sıcak gelişmeyi duyurdu
Son dakika! Gara'ya hava harekatı! MSB sıcak gelişmeyi duyurduSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
23.02.2021Gündem
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit etti
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit ettiBakan Akar, Gara bölgesinin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, “Yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır” açıklaması yaptı
15.02.2021Gündem
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katletti
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katlettiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "son derece özel ve kritik bir harekat" olarak nitelendirdiği Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin sağ ele geçirildiğini, bölgenin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, "Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına güvenle döndü" dedi. Bakan Akar ayrıca, operasyon devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşıldığını belirterek, "Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.
14.02.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde inceleme
Son dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde incelemeMilli Savunma Bakanı Akar, TSK komuta kademesi ile sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor. Öte yandan Pençe Kartal-2 Harekâtı ile Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan teröristlerin inleri yerle bir edilmeye devam ediyor. MSB'den yapılan açıklamada, bölgede tespit edilen 5 PKK’lı teröristin daha hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildiği bildirildi. Gara’da etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 44’e yükseldi.
13.02.2021Gündem
Son dakika! Gara'da teröristlere bir darbe daha
Son dakika! Gara'da teröristlere bir darbe dahaIrak'ın kuzeyindeki Gara'de devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 2 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Gara’da etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 39’a yükseldi.
13.02.2021Gündem
Gara operasyonunda  PKK’ya büyük darbe
Gara operasyonunda PKK’ya büyük darbeMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlattığı Pençe Kartal-2 Harekâtı’na ilişkin yazılı açıklama yaptı.
13.02.2021Gündem
Pençe Kartal-2 Harekatı'nda son dakika gelişmesi! 33 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe Kartal-2 Harekatı'nda son dakika gelişmesi! 33 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan Pençe Kartal-2 Harekatı'na ilişkin son dakika bilgilendirme yapıldı. 2021'in en ağır darbesinin vurulduğu terör örgütüne yönelik harekatın başarılı bir şekilde devam edildiği bildirilirken 33 teröristin de etkisiz hale getirildiği duyuruldu.
12.02.2021Haberler
Pençe Kartal-2 Harekatı'nda son dakika gelişmesi! 33 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe Kartal-2 Harekatı'nda son dakika gelişmesi! 33 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan Pençe Kartal-2 Harekatı'na ilişkin son dakika bilgilendirme yapıldı. 2021'in en ağır darbesinin vurulduğu terör örgütüne yönelik harekatın başarılı bir şekilde devam edildiği bildirilirken 33 teröristin de etkisiz hale getirildiği duyuruldu.
12.02.2021Gündem
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralı
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralı Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 2 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını bildirdi. Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler başsağlığı mesajı yayınlandı.
10.02.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 10 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 10 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatının koordineli çalışması sonucu Irak kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen 10 PKK’lı terörist düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi" şeklinde açıklama yaptı.
2.02.2021Gündem
Son dakika... Irak'ta operasyon! Teröristler etkisiz hale getirildi
Son dakika... Irak'ta operasyon! Teröristler etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde 8 teröristin tespit edildiğini duyurdu. Bölgeye düzenlenen hava harekatıyla teröristlerin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
12.01.2021Gündem
Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 10 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 10 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Haftanin bölgelerinde tespit edilen 10 PKK'lı teröristin hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
31.12.2020Haberler
Irak'ın kuzeyine hava harekatı
Irak'ın kuzeyine hava harekatıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 8 PKK'lı teröristin, hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
28.12.2020Haberler
Irak kuzeyine hava harekatı
Irak kuzeyine hava harekatıIrak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı 2 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
24.12.2020Haberler
Son dakika... Metina'ya hava harekatı! Teröristler etkisiz hale getirildi
Son dakika... Metina'ya hava harekatı! Teröristler etkisiz hale getirildiIrak kuzeyi Metina'da terör örgütüne operasyon düzenlendiğini duyurdu. Hava harekatında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
8.12.2020Gündem
Irak kuzeyine hava harekatı
Irak kuzeyine hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 4 PKK'lı terörist hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.
5.12.2020Haberler
Irak kuzeyi Metina ve Avaşin'e hava haretkatı
Irak kuzeyi Metina ve Avaşin'e hava haretkatıMilli Savunma Bakanlığı 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
23.11.2020Haberler
Irak kuzeyine hava harekatı
Irak kuzeyine hava harekatıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin bölgelerinde 5 PKK'lı teröristin, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
15.11.2020Haberler
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!
Çok sert tepki: Bu bir terörist faaliyettir!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yayımlamasına tepki göstererek, "Bu açıkça insanların kutsalına bir saldırıdır, bunu da şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda terörün mizah halidir. Terörün mizaha dönüşmüş şeklidir. Bu bir terörist faaliyettir, insanları rahatsız eden, tahrik eden, insanları aşağılayan." dedi.
2.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

msbhava harekatıMilli Savunma BakanlığıoperasyonIrak kuzeyi

Hava Harekatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.