Gündem Mustafa Destici'nin makam aracı kaza yaptı

Mustafa Destici'nin makam aracı kaza yaptı

04.03.2024 - 14:25 | Son Güncellenme:

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de içinde bulunduğu makam aracı kaza yaptı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün miting yapmak üzere, Sivas'tan Tokat'ın Reşadiye ilçesine doğru yola çıktı.

Haberin Devamı

Destici'nin de içinde olduğu makam aracı, Reşadiye ilçesi Çakmak köyü mevkisinde, sürücünün kontrolünden çıktı. Araç yol kenarındaki su kanalına düştü. Kazada Destici ile koruması, şoförü ve BBP Tokat İl Başkanı Mustafa Omalar yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla Reşadiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Destici'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

ERDOĞAN'DAN 'GEÇMİŞ OLSUN' MESAJI

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları için gittiği Tokat'ta trafik kazası geçiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti." denildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya "Tokat Reşadiye yakınlarında trafik kazası geçiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye BBP Tokat İl Başkanı Sayın Mustafa Omalar’a, aracın şoförü ve Sayın Destici’nin koruma polisine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Haberin Devamı

Sayın Destici tetkik ve tedavi için Tokat Devlet Hastanesine intikal etmektedir." dedi.

Mustafa Desticinin makam aracı kaza yaptı

Mustafa Desticinin makam aracı kaza yaptı

Mustafa Desticinin makam aracı kaza yaptı

Mustafa Desticinin makam aracı kaza yaptı

KAZANIN DAHA VAHİM SONUÇLAR DOĞURMAMASINA ŞÜKREDİYORUZ

Tokat Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin son durumu hakkında BBP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Çomaklı açıklamada bulundu. Çomaklı, Destici'in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek, "Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin ayağında çatlak ve kafa bölgesinde yaralanmalar oluşmuştur. Araçta bulunan Sayın Genel Başkanımız ve beraberindeki heyetine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kazanın daha vahim sonuçlar doğurmamasına şükrediyoruz. Bu vesileyle Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'ye geçmiş olsun dileklerini ileten başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, siyasi partilerimizin genel başkanlarına, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'ya, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve diğer bakanlarımıza, Tokat milletvekillerimize, Tokat Valimize, devlet erkanına, partililerimize, Alperenlerimize ve ekran başında dualarını eksik etmeyen aziz milletimize, Türk ve İslam dünyasına, Büyük Birlik Partisi camiası olarak teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız şu an müşahade altında olup doktorlarımızın son incelemeleri ve verecekleri rapor doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi.