Geri Dön
GündemSon dakika... Selçuk Özdağ'a saldırıyla ilgili flaş gelişme

Son dakika... Selçuk Özdağ'a saldırıyla ilgili flaş gelişme

Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi, görevsizlik kararı vererek, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yönelik saldırıyla ilgili dava dosyasının Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesine hükmetti.

Son dakika... Selçuk Özdağ'a saldırıyla ilgili flaş gelişme

Mahkeme, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Özdağ'a yönelik saldırıya ilişkin 5 şüpheli hakkında 11 yıl 9'ar aya kadar hapis istemiyle düzenlediği iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı.

İddianameyi kabul eden mahkeme, saldırıyı "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Birden fazla kişi tarafından birlikte silahla tehdit" suçu kapsamında değerlendirerek, görevsizlik kararıyla, dosyanın Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesine hükmetti.

Mahkeme kararında, "sanıkların eyleme devam edecekken çevrede bulunanların engellemesiyle olay yerinden gittikleri, mağdurun yaralarıyla ilgili sonuçları engellemede bir katkılarının olmadığı" dile getirildi.

Sanıkların, ellerindeki sopa veya demir çubukla mağdurun kafasına hedef gözeterek vurmuş olabilecekleri belirtilen kararda, olayın ardından Özdağ'ın çok kan kaybettiği ve acilen hastaneye götürüldüğüne ilişkin beyanlara yer verildi.

Mahkeme ayrıca, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Selçuk Özdağ, 15 Ocak'ta evinin önünde saldırıya uğramış, olayla ilgili gözaltına alınan iki şüpheli 19 Ocak, 3 şüpheli ise 28 Ocak'ta sevk edildikleri sulh ceza hakimliklerince tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheliler hakkında "Birden fazla kişi tarafından birlikte silahla tehdit" ve "Silahla kemik kırığına neden olacak şekilde kasten yaralama" suçlarından 11 yıl 9'ar aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenleyerek Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesine göndermişti.

Bakar Akar'dan İsrail tepkisi: Bu bir insanlık suçudurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu, sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dair "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet