Geri Dön

Son dakika... Toplu taşımada HES kuyruğu! Son gün

İstanbul'da HES kodu kuyruğu... Toplu taşımada kullanılan İstanbulkart'lara koronavirüs önlemleri doğrultusunda yarından itibaren HES kodu zorunluluğu getirildi. Kartlarına HES kodu güncellemesi yaptırmak isteyenler, başvuru merkezleri önünde kuyruk oluşturdu.

Son dakika... Toplu taşımada HES kuyruğu! Son gün

Avcılar'daki İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa önündeki İstanbulkart Başvuru Merkezi'nde sabah erken saatlerde başlayan HES kodu ile toplu taşıma kartlarını eşleştirme çalışmalarında gün boyu kuyruk eksik olmadı.

Kuyruk uzunluğu zaman zaman 700 metreye kadar ulaştı. Aralarında yabancıların da bulunduğu çok sayıda kişi sıraya girerken, 'Sosyal mesafe' kuralı da hiçe sayıldı.

Son dakika... Toplu taşımada HES kuyruğu Son gün

Bu görüntüye şikayet yağdı! Polis hemen harekete geçtiTaksim Meydanı'nda tiyatrocu olduklarını söyleyip kostümle gezerek turistlerden selfie karşılığında para isteyen beş kişi şikayet üzerine polis merkezine götürüldü. Beş kişiye 'Hıfzıssıhha Kanunu' ile 'Kabahatler Kanunu'na muhalefet suçlarından idari para cezası kesilmesi için iki ayrı tutanak düzenlendiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet