Geri Dön
GündemSon dakika! FETÖ soruşturmasında Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu

Son dakika! FETÖ soruşturmasında Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında resen başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu. Özdağ ifade sonrası yaptığı basın açıklamasında, İYİ Parti’nin vatansever insanlar tarafından kurulduğunu söyleyerek, “Onların bu samimi inanç ve duygularına ihanet edilmesinedir bizim isyanımız” dedi.

Son dakika! FETÖ soruşturmasında Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu

Damla GÜLER / milliyet.com.tr
İYİ Parti'den ayrılan İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında “FETÖ” iddialarında bulunmuştu. Özdağ’ın bu iddiaları üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Buğra Kavuncu hakkında resen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Ümit Özdağ bilgisine başvurulmak üzere ifadeye çağırıldı. Bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Özdağ savcıya verdiği ifadenin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Savcılığın bilgisine başvurmak için davetine icabet ettiğini söyleyen Özdağ, “Daha önce kamuoyuyla paylaştığım hususları sayın savcıyla da paylaştım. Türkiye son bin yılda karşı karşıya olduğu en büyük iç tehdidi olan FETÖ'yle bir mücadele veriyor. Ben FETÖ'nün Türkiye'ye karşı son Haçlı Seferi olduğunu düşünüyorum ve bundan dolayı bu casusluk ve terör örgütüyle mücadelenin her planda yürütülmesi gerektiği inancındayım” dedi.

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Yürütülen mücadelenin eksik ve hatalı olduğunu söyleyen Özdağ, “Ama biz siyasette bulunduğumuz yerde bu mücadeleyi sonuna kadar ilk günden beri nasıl sürdürdüysek bundan sonra da böyle sürdürme kararlılığı içerisindeyiz. Yapılan eksikleri yanlışları da söylemeye ve Türk Milletinin önüne taşımaya devam edeceğiz. İYİ Parti, Atatürk'e, İstiklal Harbine, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesine samimi olarak bağlı vatansever Türk Milletçisi insanlar tarafından kurulmuş bir partidir. Onların bu samimi inanç ve duygularına ihanet edilmesinedir bizim isyanımız” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Ülkemize, Yeşil İklim Fonu'ndan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler