Geri Dön

Son dakika... Vali Yerlikaya'dan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması! Muaf tutulacaklar...

Son dakika haberlere göre Türkiye genelinde LGS nedeniyle bugün yani 20 Haziran 2020 cumartesi tarihinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeyle birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının saat kaçta başlayacağı ve sokağa çıkma kısıtlamasının kaçta sona ereceği belli oldu. Aynı zamanda genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak kişi ve yerler de açıklandı. Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın (bugün) yapılacak LGS sınavına ilişkin paylaşımında bulundu. Yerlikaya, Okul çevrelerinde kırtasiyelerin ve çalışanların sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulacağını duyurdu.

Son dakika... Vali Yerlikaya'dan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması! Muaf tutulacaklar...

Vali Yerlikaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Yarın yapılacak olan LGS sınavı nedeniyle okul çevrelerinde bulunan kırtasiyelerin ve buralarda çalışanların

20 Haziran Cumartesi günü
09.00 ila 15.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararlaştırılmıştır.

Son dakika... Vali Yerlikayadan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması Muaf tutulacaklar...

 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KAÇTA BAŞLIYOR?

81 ilin genelinde sokağa çıkma kısıtlaması 09.00'da başlıyor. Kısıtlama aynı gün içerisinde 15.00'te sona erecek. 

Gerek LGS gerekse YKS'ye girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak. LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı günlerde başta sınava girecek adaylar ve yakınları ile sınav görevlilerinin şehir içi toplu ulaşımlarında herhangi bir aksama olmaması için belediyelerce gerekli tedbirler alınacak ve ihtiyaca göre sefer sayıları artırılacak. Şehirler arası toplu ulaşım araçlarından (uçak, otobüs, tren, vapur, feribot vs.) biletleme yapmış olanlar sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

AÇIK OLAN YERLER

Genelgeye göre; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Vatandaşlar, ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecek. İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesini sağlayacak kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler, belirlenecek akaryakıt istasyonları, lastik tamircisi, doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler, oteller ve konaklama yerleri, gıda, temizlik ve ilaç gibi sektörlere ambalaj sağlayan üretim tesisleri açık olacak.

 

 

Savcılığa gitmesinler diye öldürdü!Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde konuşmak için kahvaltıya gittiği çifti silahla vurarak öldüren olayın ardından da intihar eden cinayet zanlısının, kendisini şikayet edecek olan çifti savcılığa gitmemeleri için öldürdüğü iddia edildi. Karı koca çift ve zanlının morgdaki otopsi işlemleri sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber