Geri Dön

Son depremler Kandilli Rasathanesi | 25 Ekim 2019 deprem mi oldu?

Son dakika deprem haberleri... Akdeniz'de art arda depremler... Kandilli Rasathanesi meydana gelen son depremleri listeliyor. Gece saatlerinde Akdeniz'de çok sayıda artçı deprem meydana geldi. İşte 25 Ekim meydana gelen son depremler...

Son depremler Kandilli Rasathanesi | 25 Ekim 2019 deprem mi oldu?

Son dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listeliyor. Akdeniz gece boyunca sallandı.

AKDENİZ'DE DEPREM

Muğla'nın Dalaman ilçesinin açıklarında, Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde deprem, Dalaman'ın yanı sıra çevre ilçelerden de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, 00.06'da merkez üssü Muğla'nın Dalaman ilçesinin 19.35 kilometre açığında Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Zeminden 7 kilometre derinliğinde Akdeniz'de meydana gelen deprem merkez üssü Dalaman'ın yanı sıra çevre ilçelerden de hissedildi. Sarsıntıda ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Ancak, AFAD bir süre sonra depremin büyüklüğünü 4.6 olarak revize etti.

Depremin ardından yine merkez üssü Dalaman'ın 18.75 kilometre açıklarında Akdeniz'de artçı şok yaşandı. Saat 00.10'da zeminden 5.9 kilometre derinlikte 3.3 büyüklüğünde artçı deprem kaydedildi. Bu depremin andından çok sayıda artçı sarsıntı gerçekleşti.

Bu arada Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem ve Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.6 olarak açıkladı.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Erdal Özyağcılar lavaş yaptıCorona virüs tedbirleri kapsamında karantina günlerini evinde geçiren usta oyuncu Erdal Özyağcılar, mutfağa girdi hamur açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber