Geri Dön
GündemSorumluluk Sınavı ne zaman yapılacak? 2021 Sorumluluk sınavı için son açıklama...

Sorumluluk Sınavı ne zaman yapılacak? 2021 Sorumluluk sınavı için son açıklama...

Milli Eğitim Bakanlığı Koronavirüs salgını nedeniyle liselerdeki sınav uygulamalarını yeniden düzenledi. Hazırlık, 9, 10, 11. sınıflara ikinci dönemde sorumluluk sınavına katılıp katılmayacakları konusunda tercih hakkı sunulacak. Peki, sorumluluk sınavı ne zaman yapılacak?

Sorumluluk Sınavı ne zaman yapılacak? 2021 Sorumluluk sınavı için son açıklama...

Sorumluluk Sınavı nedir, ne zaman yapılacak? İkinci dönemde yapıalcak sınavlara ilişkin bilgilendirme yapan MEB, Hazırlık, 9, 10, 11. sınıflara yönelik uygulanacak olan Sorumluluk Sınavına katılım için tercih hakkı sunulacağını ve sınava katılmak istemeyenlerin dilekçeleriyle 21 Mayıs'a kadar müdürlüklere başvuru yapmaları gerektiğini bildirdi.

SORUMLULUK SINAVI NEDİR?

Lise ve hazırlık sınıfındaki öğrenciler için düzenlenen sorumluluk sınavı için yıl sonu başarı puanı en az 50 olması gerekiyor. Eğitim ve öğretimin başında yapılan sınav, yıl sonunda tek bir dersten başarısız olan öğrenciler için aynı şekille hafta içinde ek bir sınav yapılır. Sınava girilmediği takdirde sınıfta kalma olabilir.

SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin son iki haftası içinde yapılması gereken sorumluluk sınavları 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında yapılacak. 12'nci sınıf öğrencilerinin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ait ve başarısız oldukları derslerden oluşacak sorumlulukları da bu tarihler arasında gerçekleştirilecek sorumluluk sınavları kapsamına dahil edilecek.

Ayrıca 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci ve ikinci döneminde yapılan sınavlara geçerli mazereti nedeniyle girememiş öğrenciler ile 24 Mayıs-18 Haziran 2021 arasında yapılacak sınavlara katılmak isteyip de geçerli mazereti nedeniyle katılamayacak öğrencilere yönelik 21 Haziran- 2 Temmuz 2021 arasında yapılacak sorumluluk sınavları döneminde sınav hakkı tanınacak.

Havalimanlarında unutulan eşyalar satışa çıkarıldıİstanbul, Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanları'nda unutulan eşya ve valizler ile çeşitli sebeplerle gümrüğe takılan eşyalar satışa çıkarıldı. Utulan eşyalar piyasa değerinin altında alıcı buluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet