Geri Dön
GündemSözen uyardı: Belediye adına kampanya yok

Sözen uyardı: Belediye adına kampanya yok

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medyadan, belediyenin açtığı herhangi bir nakdi yardım kampanyasının bulunmadığını duyurdu.

Sözen uyardı: Belediye adına kampanya yok

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul - “Manavgat’a yardım kampanyası adıyla yayınladıkları hesap numaralarıyla paralar toplayan sosyal medya sayfaları olduğunu öğrendik’ diyen Sözen, belediyelerinin açtığı herhangi bir nakdi yardım kampanyasının bulunmadığını duyurdu. Milliyet’e konuşan Sözen, “Bu ahlaksız insanlar özellikle benim bölgedeki otellere telefon açıp, ‘Ben Şükrü Sözen’im’ deyip nakdi yardım talep etmiş. Bir de ‘IBAN numarası vereceğim bu IBAN numarasına yardımcı olun’ diye de sağı solu arıyorlarmış. Bu şahısların tespit edilip edilmediğini henüz bilmiyoruz ancak biz olayı emniyete bildirdik. Büyük ihtimalle paravan isimlerle açılan hesaplar ve telefon numaralarıydı. Buranın dışında İstanbul’da birkaç nokta aynı şekilde belediye ve benim adıma yardım istediklerini bana ilettiler” dedi. “Yardım kampanyası” adı altında para toplamak isteyenler fırsatçılara isyan eden Sözen, “Vatandaşın dikkatli olması gerekiyor. Birebir yetkililerle ve koordinasyon merkezleriyle iletişim kurmadan bu tarz insanlara fırsat verilmemeli. Resmi kanallarla bu tarz yardımları yapmalarını istiyorum. Şahıslar üzerinden değil, kurumlar ya da koordinasyon merkezleri aracılığıyla yardımlarını yapsınlar” uyarısı yaptı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner