Geri Dön
GündemSözleşmeli öğretmenlik mülakat (sınav) yerleri açıklandı mı? " personel.meb.gov.tr "

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat (sınav) yerleri açıklandı mı? " personel.meb.gov.tr "

6-10 Ocak 2020 tarihleri arasında Sözleşmeli öğretmen başvurusunda bulunan adaylar, mülakatların ne zaman yapılacağını araştırırken, sözleşmeli öğretmen sınav yerlerini de öğrenmek istiyor. Bugün açıklanması beklenen Sözleşmeli öğretmen sınav yerleri açıklandı mı? Peki sözleşmeli öğretmen sözlü (mülakat) sınavları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen sınav giriş yerleri nereden öğrenilir?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat (sınav) yerleri açıklandı mı? " personel.meb.gov.tr "

2019-2020 Eğitim yılında sözleşmeli öğretmen olmak isteyenler, başvuru işlemlerini tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı sözleşmeli öğretmen kılavuzunda ise sözleşmeli öğretmen sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarih, sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri ve sözleşmeli öğretmen atama tarihleri de açıklandı. İşte sözleşmeli öğretmen adaylarının bilmesi gereken o tarihler...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Adayların Sözlü Sınava Alınacakları Sınav Merkezlerinin İlanı 21 Ocak 2020 tarihinde yani bugün duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAV GİRİŞ YERLERİ NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sözleşmeli öğretmen sınav giriş yerleri bu adresten duyurulacak: " https://personel.meb.gov.tr/ "

SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAVLARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmen sınavları 5 - 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları 25 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmen atamaları 18 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

Sözlü Sınav

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli “Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu” üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Tercihler

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri
öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

Atamalar

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Denizli'de otomobille çarpışan midibüs devrildiDenizli'nin Çal ilçesinde, otomobille çarpışan yolcu midibüsünün devrildiği kazada 5 yolcu yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet