Geri Dön
GündemSözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 2020 tıkla - sorgula | Sözlü sınav tarihleri belli oldu

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 2020 tıkla - sorgula | Sözlü sınav tarihleri belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruda bulunan adaylar, mülakat yerini öğrenmek için sabırsızlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri, başvuruda bulunan adayları yakından ilgilendiriyor. MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan Sözleşmeli öğretmenlik atama takviminde, sınav yerleri, sözlü sınav tarihleri, atama tercihleri ve atama sonuçlarının tarihleri yer alıyor. işte Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adayların merak ettiği ve bilmesi gerektiği o tarihleri haberimizde derledik.

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 2020 tıkla - sorgula | Sözlü sınav tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının yapılacağı duyuruldu. Hemen ardından başvurular başladı ve 1-12 Haziran tarih aralığında tamamlandı. Başvuru işlemleri sona erer ermez, adaylar sınav yerleri için meraklandı. 2020 Sözleşmeli öğretmenlik kılavuzunda yer alan atama takvimini inceleyen adaylar, bilgi sahibi oldu. Peki Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sınav yerleri nereden öğrenilecek? Sözlü sınav tarihleri ve atama tarihleri hangi günlerde gerçekleştirilecek?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 22 Haziran bugün açıklanıyor. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri nereden öğrenilir?

MÜLAKAT YERİ NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSS P10 - KPSS P121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar e-devlet sistemi üzerinden yayımlanacak olup adaylar sonuçları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI (SÖZLÜ SINAVLARI) NE ZAMAN?

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınavları 6-25 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar, 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 2020 tıkla - sorgula | Sözlü sınav tarihleri belli oldu

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 31 Ağustos - 4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 8 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Üçüncü kattan üstüne düşen kanepeden son anda kurtulduÜsküdar'da üçüncü kattaki dairenin penceresinden eski kanepeyi atan kişi faciaya neden oluyordu. Bu sırada binadan çıkan kadın, kanepenin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet