Öğretmenlik

Öğretmenlik

Son dakika öğretmenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğretmenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğretmenlik haber sayfamızda...

Öğretmenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.520 öğretmenlik haberi bulunmuştur.
Öğretmene Güzel Sözler 2022: Velilerden Ve Öğrencilerden Öğretmenlere Teşekkür Mesajları İle Özlü Sözler
Öğretmene Güzel Sözler 2022: Velilerden Ve Öğrencilerden Öğretmenlere Teşekkür Mesajları İle Özlü Sözlerİnsan hayatı doğumla başlar. Hayatın ikinci adımı okulda başlar. Öğretmen bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bir bilgiyi öğretmeyi kendine meslek edinmiş kimsedir. Öğretmenlik mesleği kutsal olmakla birlikte her zaman saygı gören bir meslek olmuştur. Anne babadan sonra çocuğun ilk tanıştığı ve güvendiği kişi öğretmendir. Öğretmenlik mesleği ile ilgili söylenilen sözleri detayları ile derledik.
Hamile kadının gizli günlüğü arabada bulundu! Her şeyi kabul etti
Hamile kadının gizli günlüğü arabada bulundu! Her şeyi kabul ettiABD'nin Michigan eyaletinde işinde oldukça başarılı ve sevilen bir öğretmen olan Amber Guichelaar üçüncü çocuğuna hamileydi. 33 yaşına girmesine 3 gün kala yatağında ölü olarak bulunan genç kadının günlüğündeki notlar ise yaşanan trajediyi gözler önüne serdi.
5.07.2022Dünya
ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU tarihi ne zaman 2022? 20 bin öğretmen ataması kontenjan-branş dağılımı-taban puanları
ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU tarihi ne zaman 2022? 20 bin öğretmen ataması kontenjan-branş dağılımı-taban puanları20 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması için beklenen taban puanları, kontenjanları ve branş dağılımını içeren kılavuz yayımlandı. Bakan Mahmut Özer, söz konusu öğretmen atamalarının eylül ayında tamamlanacağını belirtti. Peki, 20 bin öğretmen atama başvuruları ne zaman, nasıl ve nereye yapılır?
4.07.2022Gündem
İşkence ve istismar sanığı öğretmen çiftin davasında 'haber yasağı' talebine ret
İşkence ve istismar sanığı öğretmen çiftin davasında 'haber yasağı' talebine retKonya'da, 8 öğrenciye işkence yaptığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan sınıf öğretmeni Gülşen E. ve aynı okulda görev yapan eşi Ahmet E.’nin yargılanmalarına devam edildi. Davanın 2’nci duruşmasına halen bir okulda öğretmenlik yapan çift, katılmazken, avukatları Beytullah Çetin de mahkemeye üstün başarı belgelerini sunup, duruşmaların gizli görülmesini, haber yasağı getirilmesini istedi, mahkeme heyeti, bu talebi reddetti.
2.07.2022Gündem
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
İlk cümle sevinci
İlk cümle sevinciBeylikdüzü Belediyesi’nin hayata geçirdiği kursta eğitim hakkı elinden alınan 45 kadın okuma yazmayı öğrendi. Adlarını ve soyadlarını bir kâğıda yazamadığı için ağladıklarını dahi söyleyen kadınlar şimdi, yarım kalan hayallerini tamamlamanın sevincini yaşıyor....
27.06.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer'den önemli açıklamalar
Milli Eğitim Bakanı Özer'den önemli açıklamalarMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer merak edilenleri CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'te yanıtlıyor. Yaz okulları ne zaman başlayacak, dersler nasıl işlenecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşıladı mı? Geleceğe yönelik eğitim politikaları ve projeler neler? Yüz yüze eğitimde salgınla ilgili hangi projeler hayata geçti? Eğitim mecralarında şiddeti önlemek için neler yapılacak?
25.06.2022Haberler
Milli Eğitim Bakanı Özer öğretmen atamaları için tarih verdi: Yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağız
Milli Eğitim Bakanı Özer öğretmen atamaları için tarih verdi: Yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer merak edilenleri CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'e yanıtladı. Yaz okulları ne zaman başlayacak, dersler nasıl işlenecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşıladı mı? Geleceğe yönelik eğitim politikaları ve projeler neler? Yüz yüze eğitimde salgınla ilgili hangi projeler hayata geçti? Öğretmen atamalarıyla ilgili güzel haberi de duyuran Bakan Özer önemli mesjalar verdi.
25.06.2022Gündem
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdık
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdıkSosyal Bilimler Liseleri yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yıl, eğitimde erişim sorununun çözüldüğü bir dönemdir. Eğitimde kitleselleşme ve evrenselleşme döneminin yaşandığı dönem son 20 yıldır. 2021 yılında öğretmenlerin eğitimiyle ilgili 8.9 milyonluk bütçe kullanırken bu sene ayırmış olduğumuz bütçe 292 milyon. Kullanın, yeter ki isteyin” dedi.
23.06.2022Gündem
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?Formasyon Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Gerekli eğitimleri tamamlayan bireylere öğretmenlik hakkında teknik bilgiler verilir ve kişi öğretmenlik mesleğini yapmak için yetkinlik kazanır. Formasyon derslerinde kişilere öğretmenlik mesleğine uygun dersler verilir. Ancak formasyon almak için bazı şartlar bulunur. Öncelikle MEB ve YÖK tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Formasyon nedir, nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
22.06.2022Eğitim
Öğretmen verdiği bu ödev yüzünden kovuldu! Ülkede gündem olan olay
Öğretmen verdiği bu ödev yüzünden kovuldu! Ülkede gündem olan olayHer şey uzun yıllar boyunca aynı okulda resim öğretmenliği yapan bir kadının 15 yaşındaki öğrencilere bir sanatçının eserlerini göstermesiyle başladı. Kısa sürede çığırından çıkan olay, öğretmenin ömür boyu öğretmenlik yapmasının yasaklanmasıyla sonuçlanırken, ülkede yeni bir tartışmanın fitilini de ateşlemiş oldu.
21.06.2022Dünya
Öğretmen verdiği bu ödev yüzünden kovuldu! Ülkede gündem olan olay
Öğretmen verdiği bu ödev yüzünden kovuldu! Ülkede gündem olan olayHer şey uzun yıllar boyunca aynı okulda resim öğretmenliği yapan bir kadının 15 yaşındaki öğrencilere bir sanatçının eserlerini göstermesiyle başladı. Kısa sürede çığırından çıkan olay, öğretmenin ömür boyu öğretmenlik yapmasının yasaklanmasıyla sonuçlanırken, ülkede yeni bir tartışmanın fitilini de ateşlemiş oldu.
20.06.2022Haberler
YÖK Başkanı Özvar: Barajı kaldırdık ama başarı sıralaması şartı devam ediyor
YÖK Başkanı Özvar: Barajı kaldırdık ama başarı sıralaması şartı devam ediyorYÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "TYT ve AYT'de barajları kaldırdık. Bu tabii başarı sıralaması anlamına gelmiyor. Tıp, eczacılık, diş hekimliği, mühendislik, hukuk, öğretmenlik gibi programlarda başarı sıralaması şartı devam etmektedir" dedi.
20.06.2022Gündem
YKS SONUÇLARI 2022 açıklandı mı? YKS sonuçları sorgulama tarihi belli oldu
YKS SONUÇLARI 2022 açıklandı mı? YKS sonuçları sorgulama tarihi belli olduYKS'nin ilk oturumu TYT bugün uygulanacak. Üniversite adayları sınav sonrasında ilk olarak sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek isteyecek. ÖSYM, 2022 sınav takviminde YKS sonuçları tarihini duyurdu. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS sonuçları 2022 tarihi...
18.06.2022Gündem
YKS maratonunda ilk oturum sona erdi! 1 net yapanın tercih şansı var
YKS maratonunda ilk oturum sona erdi! 1 net yapanın tercih şansı varBarajsız ilk sınav olan YKS maratonunun birinci oturumu saat 13.00 itibarıyla sona erdi. ÖSYM Başkanı, ilk oturum olan TYT'nin ardından açıklama yaptı. YKS’de, TYT’deki 120 soru ile AYT’deki 80 sorudan toplam 1 net yapan adaylara, yaklaşık 132 puanla tercih yapma hakkı doğacak. Geçen yıl boş kalan işletme, siyaset bilimi, fizik gibi bölümlerin, bu yıl daha düşük puanlarla öğrenci alarak dolması bekleniyor.
18.06.2022Eğitim
YKS öncesi Zuhuratbaba türbesi doldu taştı
YKS öncesi Zuhuratbaba türbesi doldu taştıHafta sonu yapılacak YKS öncesi lise son sınıf öğrencileri, aileleriyle Zuhuratbaba türbesine gelerek dua etti.
17.06.2022Gündem
Diyarbakır'da 2 FETÖ hükümlüsü yakalanıp, tutuklandı
Diyarbakır'da 2 FETÖ hükümlüsü yakalanıp, tutuklandıDiyarbakır'da FETÖ/PDY'den hüküm giydiği tespit edilen biri ihraç eski polis, 2 şüpheli yakalanıp, cezaevine gönderildi.
15.06.2022Gündem
İki FETÖ üyesi, kardeşlerinin kimliğiyle yakalandı
İki FETÖ üyesi, kardeşlerinin kimliğiyle yakalandıDiyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı risk analiz çalışması sonucunda, hükümlü 2 firari FETÖ üyesi yakalandı.
15.06.2022Gündem
KPSS geç başvuru ne zaman, ayın kaçında? 2022 KPSS Lisans geç başvuru ücreti
KPSS geç başvuru ne zaman, ayın kaçında? 2022 KPSS Lisans geç başvuru ücretiKPSS geç başvuru tarihi yaklaşıyor. 2022 yılı KPSS Lisans sınavları için geç başvuru gününde başvuruda bulunacak olan adaylar geç başvuru ücreti ne kadar, sorusuna yanıt arıyor. Peki, KPSS geç başvuruları ne zaman, hangi tarihte alınacak? İşte 2022 KPSS geç başvuru ücreti.
13.06.2022Gündem
‘Aynı ırmaktan besleniyoruz’
‘Aynı ırmaktan besleniyoruz’Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un köklerden ilhamla ürettiği işlerinden oluşan baba-kız sergisi “İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor”, aynı ırmaktan beslenerek filizlenen bir hayat yolculuğu…
12.06.2022Kültür Sanat
Gölge Öğretmen Nedir, Kime Denir? Gölge Öğretmen Olma Şartları Nelerdir?
Gölge Öğretmen Nedir, Kime Denir? Gölge Öğretmen Olma Şartları Nelerdir?Gölge öğretmenler, milli eğitim bakanlığı aracılığı ile atanan öğretmenlerdir. Kısacası, gölge öğretmenler bir çeşit eğitim asistanı olarak da bilinir. Gölge öğretmen, ilkokul yıllarında özel bir ihtiyaca gereksinim duyan öğrenciler ile birebir eğitmenlik yapan öğretmenlere denir. Gölge öğretmen nedir, kime denir sizler için derledik.
11.06.2022Eğitim
Sinop'tan ABD'ye! Helly yeni yuvasında
Sinop'tan ABD'ye! Helly yeni yuvasındaSinop’ta öğretmen Kübra Baykal (30), yolda gördüğü bitkin yavru köpeği, tedavisinin ardından veteriner arkadaşı Sündüz Arpacı ile İstanbul’a gönderdi. ‘Helly’ adı verilen sokak köpeği, hayvan pansiyonuna yerleştirildi. Tatil için İstanbul’a gelen ABD'li gencin sahiplendiği köpek, işlemlerinin ardından New York'a götürüldü.
6.06.2022Gündem
2022 LGS zor muydu, kolay mıydı? LGS YORUMLARI
2022 LGS zor muydu, kolay mıydı? LGS YORUMLARILGS 2022 sınavı tamamlandı. Sınavın bitişiyle birlikte LGS yorumları merak edilmeye başlandı. Sınavdan çıkanlar "LGS zor muydu, kolay mıydı?" sorusuna cevap aramaya başladı. İşte öğrencilerin yaptığı sınav değerlendirmesi...
5.06.2022Gündem
Şanlıurfa’da feci kaza! 28 yaşındaki öğretmen hayatını kaybetti
Şanlıurfa’da feci kaza! 28 yaşındaki öğretmen hayatını kaybettiŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, devrilen otomobildeki öğretmen Emrah Efe (28), hayatını kaybetti. Kazada, otomobil sürücüsü de yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.
31.05.2022Gündem
Omzunda odunla Kapadokya’da koştu, görenler şaştı kaldı
Omzunda odunla Kapadokya’da koştu, görenler şaştı kaldıAlmanya’da omzunda odunla sıra dışı spor yapan ve uzun mesafe koşan Mehmet Topyürek, Kapadokya tatilini de odunla yaptı. Topyürek'i görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.
31.05.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.