Geri Dön

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları başlıyor! MEB sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları bugün alınmaya başlanacak. 6-10 Ocak tarihleri arasında ön başvuruları alınan 20 bin Sözleşmeli Öğretmenlik alımında sözlü mülakat yerleri 21 Ocak tarihinde adaylara duyurulmuştu. Binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren Sözleşmeli Öğretmenlik alımında sözlü mülakat süreci bugün başlayacak. Peki MEB Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları başlıyor! MEB sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları bugün alınmaya başlıyor. 2020 yılı içerisinde alınacak olan 20 Sözleşmeli Öğretmen alımında süreç sözlü mülakatların alınmasına geldi. 5 Şubat (Bugün) alınmaya başlayacak olan Sözleşmeli Öğretmenlik mülakatları 22 Şubat tarihine kadar alınmaya devam edecek. Binlerce öğretmen adayının yakından ilgilendiren sürecin ardsından 25 Şubat tarihinde Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ MÜLAKATLARI BUGÜN ALINMAYA BAŞLIYOR!

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları başlıyor MEB sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Tercihler

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.”
seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

Atamalar

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları başlıyor MEB sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü mülakatları başlıyor MEB sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

 

Bakan Akar: "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akar, İdlib'le ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber