Geri Dön
GündemSözleşmeli öğretmenlik taban puanları ve kontenjanları! Başvurular ise...

Sözleşmeli öğretmenlik taban puanları ve kontenjanları! Başvurular ise...

Sözleşmeli öğretmenlik için heyecanla beklenen taban puanları ve kontenjanları açıklandı. MEB'in yaptığı duyuruda 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının gerçekleştirileceği açıklandı. Peki sözleşmeli öğretmen başvuruları hangi tarihte alınacak?

Sözleşmeli öğretmenlik taban puanları ve kontenjanları! Başvurular ise...

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları ve taban puanlarını açıkladı. Öğretmen adayları ise başvuru yapmak için sabırsızlanıyor. İşte merak edilen o tarihler...

ŞARTLAR NELER?

Atama yapılacak alanlar için 2017 veya 2018 KPSS'de ilgili puan türüne (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) göre 50 ve üzerinde puan alma şartı bulunuyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak başvuru, elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden) alınacak.

Bu başvuruda adaylar, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Kocaeli, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van'daki sınav merkezinin tamamını tercih edebilecek. Başvuru onayları ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

BAŞVURU TARİHLERİ

Ön başvuru, sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması 19-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 3 Aralık'ta sınav merkezleri ilan edilecek, 10 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında ise sözlü sınavlar yapılacak.

SONUÇLAR O TARİHTE

15 Ocak 2019'da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019'da yapacak.