Geri Dön

Spontane Ne Demek? TDK'ya Göre Spontaneizm Nedir, Ne Anlama Gelir?

Gündelik yaşam içerisinde spontane kelimesi çok sık kullanılır. Bazı vatandaşlar bu kelimenin tam olarak anlamının ne olduğunu öğrenmek için internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki spontane ne demek? TDK'ya göre spontaneizm nedir, ne anlama gelir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

Spontane Ne Demek? TDK'ya Göre Spontaneizm Nedir, Ne Anlama Gelir?

Spontane kelimesi özellikle cümlenin daha akıcı hale gelmesi için önemli bir olanak sağlamaktadır. Verdiği anlam itibariyle gündelik yaşamda veya yazılı ve toplantı gibi değişik yerlerde, istenilen anlamı en iyi şekilde aktarma potansiyeli sağlıyor.

Spontane Nedir?

Spontane kelimesi ‘kendi kendine’ ve ‘kendiliğinden olan’ anlamlarına gelmektedir. Buna bir örnek vermek gerekirse;

‘’Her şeyi spontane gelişti.’’

Bu cümle içerisinde olayların kendiliğinden geliştiğini anlatmaktadır. Doğal şekilde ve durup dururken herhangi bir durum karşısında olayların kendiliğinden cereyan ettiğini anlatır.

TDK’ya Göre Spontane Nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olup spontaneizm spontane kelimesinden türemektedir. ‘Kendiliğindencilik’ felsefesini taşıyan bireyler için kullanılan bir sözcüktür. Günlük yaşamını bu anlam üzerine kurmuş olan bireyler adına değerlendirilir. Gündelik yaşamda çok sık duyulmayan bir kelime olduğunu söylemek mümkün.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet