Geri Dön

Spotify Wrapped nedir? Spotify Wrapped nasıl kullanılır?

Dünyaca ünlü müzik dinleme platformu Spotify, kullanıcıları için 2019 yılı istatistiklerini yayınladı. Wrapped adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar yıl yıl en çok dinledikleri şarkıları, şarkıcıları ve müzik türlerini öğrenmenin yanı sıra uygulamada geçirdikleri süreyi öğrenme şansı yakalıyor. Peki Spotify Wrapped nedir ve nasıl kullanılır?

Spotify Wrapped nedir? Spotify Wrapped nasıl kullanılır?

2019 Özeti (Wrapped) verilerine göre Post Malone, Spotify’da dünya genelinde en çok dinlenen sanatçı oldu. Türkiye’nin 2019 yılında en çok dinlenen sanatçılar listesinin zirvesinde de globalde olduğu gibi yine bir rap sanatçısı var. Ezhel geçen sene olduğu gibi 2019 yılında da herkesi geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Türkiye’de zirvenin ilk 3 koltuğunu yine rap sanatçıları doldurdu.

SPOTIFY WRAPPED NEDİR?


Çevrim içi müzik servisi Spotify, bu sene de 'kişisel' 2019 özetini yayımladı.

Spotify bu sene, sadece Kişisel 'Özet' deneyimini hatırlatmakla kalmıyor, aynı zamanda 'On Yıllık Özetim' opsiyonu ile kullanıcıların on yıla uzanan dinleme verilerini de gösteriyor. Böylece kullanıcılar, 2019 ve on yıl boyunca en çok dinledikleri ve keşfettikleri şarkı, albüm, sanatçı ve podcast yayınlarına erişebilecek.

2019 yılında en çok dinlediğiniz favori sanatçı kimdi? Yılın her mevsiminde en çok dinlediğiniz şarkı neydi? Spotify Kişisel Özeti için daha fazla bilgiye ulaşmak ve kendi özetinizi görmek için Spotify’ın blog sayfası For the Record'daki paylaşıma bakabilirsiniz.

Sonrasında ise kişiselleştirilmiş çalma listesi üzerinden favori sanatçı ve albümlerinizi yeniden keşfedebilir ya da bu sene Spotify’da en çok dinlenen şarkılara göz atabilirsiniz.

SPOTIFY WRAPPED NASIL KULLANILIR?

Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Kudüs satılık değildir"Filistin Devlet Başkanı Abbas, Trump'ın açıkladığı sözde barış planını eleştirerek, "Kudüs satılık değildir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber