Geri Dön
GündemTAG Otoyolu kapatıldı! İşte yollarda son durum

TAG Otoyolu kapatıldı! İşte yollarda son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) devam yoğun kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda Osmaniye-Gaziantep arasında gidişe izin verilmediğini duyurdu. KGM, Türkiye’deki önemli karayolu güzergahlarındaki güncel yol durumunu da tek tek açıkladı. İşte son durum...

TAG Otoyolu kapatıldı! İşte yollarda son durum

Osmaniye'den Gaziantep yönüne giden araçların geçişine, yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmiyor. Adana ve Hatay yönünde ise ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor. 

D-400 kara yolunda ise Bahçe ilçesinden Nurdağı'na kadar olan bölgenin tamamen trafiğe kapatıldığı, uzun TIR kuyrukları oluştuğu bildirildi.

Hatay ve Adana yönünden otoyol üzerinden Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkan araçlar ise Osmaniye gişelerinden şehir merkezine yönlendiriliyor.

GAZİANTEP YÖNÜNDEN DE KAPATILDI

Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolu, Gaziantep yönünden de kapatıldı. Osmaniye yönüne gitmek için yola çıkan araçlar, otoyol girişinde durdurularak geldikleri yöne geri gönderildi.

KARAYOLLARI'NDAN AÇIKLAMA

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle TAG Otoyolu, Osmaniye-Gaziantep-Nizip hattının çift yönlü tüm taşıtların trafiğine kapatıldığı bildirildi.

KGM tarafından yapılan yazılı açıklamada "İstanbul’a Anadolu ve Trakya yönünden araç kısıtlamaları kaldırılmıştır. Kuzey Marmara ve Tem Otoyolları tüm araçlar için çift yönlü olarak ulaşıma açılmıştır. Muğla-Kale yolu ulaşıma açılmıştır. Keçiborlu-Uluborlu yolu ulaşıma açılmıştır. Kağızman-Ağrı yolu ulaşıma kapatılmıştır. Akçakoca-Düzce Yolu Kabalak Mevkii zincir takılı olmayan TIR trafiğine kapatılmıştır. Taşkent-Sarıveliler yolu ulaşıma kapatılmıştır. Kulu-Şereflikoçhisar-Aksaray yolu ulaşıma kapatılmıştır. Sivas’ta etkisini sürdüren yoğun Kar Yağışı nedeniyle Sivas-Malatya karayolu iki taraflı olarak araç trafiğine kapatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

AKSARAY- ANKARA KARA YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Kentteki kar yağışı akşam saatlerde etkisini arttırdı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Aksaray- Ankara kara yolu ulaşıma kapandı. Önlem alan trafik polisleri de araçları dinlenme tesislerine yönlendirdi. Karayolları ekipleri kapanan yolu açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.