Geri Dön
GündemTaksicinin korkunç intikam planı

Taksicinin korkunç intikam planı

Mobil uygulama üzerinden taksi çağıran iki sevgili taksicinin karıştığı kavgada aleyhinde ifade verince adeta kabusu yaşadı. Bir hafta boyunca iki genci mobil uygulama üzerinden takip eden taksici gençlerin yeniden taksi çağırmasıyla korkunç planını devreye soktu.

Taksicinin korkunç intikam planı

İstanbul Bakırköy'de evlerine gitmek için mobil uygulama "BiTaksi" üzerinden taksi çağırdı. Uygulamayı kullanan taksi şoförü Barış K. bu talebe yanıt verip gençleri bulundukları yerden aldı. Yol üzerinde iki aracın karıştığı bir kazaya denk gelen taksici kazaya karışan iki sürücüyle yol yüzünden tartıştı. Çevredeki vatandaşların ve taksideki iki gencin ısrarlarına rağmen yan yolu kullanmayan taksi şoförü tartışmayı büyüttü. Bu sırada olay yerine gelen polisler olayı yatıştırdı. Ancak kazaya karışan iki sürücü de taksi şoföründen şikayetçi oldu. Takside bulunan iki genç ifadelerine başvuran polise taksi şoförünün tartışmada haksız olduğunu belirtip aleyhinde ifade verdi. Olayın fitilini ateşleyen de bu ifade oldu.

"BUNLARI İKİ DAKİKADA EZEYİM Mİ?"
Gençlerden J.K. Facebook hesabı üzerinden yaşadıklarını şu sözlerle aktardı: Bakırköy'deki evimize taksi çağardık. uygulamadan bilgilerini görebildiğimiz taksi ile Barış K. isimli şöför geldi. Sevgilimle beraber İncirli'ye doğru yola çıktık. Yarı yoldayken caddede kaza yapan 2 araca rastladık. Araçların birinde kadın şoför vardı ve yanlarında çocukları ile tüm hava yastıkları patlamış, korkmuş şekilde bekliyorlardı. Yol kapandığı için geçemedik. Taksici, camdan sert bir şekilde "bu araç kimin" diye bağırdı. Kaza yapan şoför de kibarca, "abicim kadın sıkıştı ve korktu şuan araçları çekemiyoruz, sen yan sokaktan dön" deyince, taksici bir anda "sizi burada 30 saniyede ezerim öldürürüm, yolu açın diye çıkıştı. Kaza yapanlar da biz de hayret içerisinde kaldık. Yan sokaktan dön diye uyardık. Bize döndü gülerek; "bunları ezeyim mi burada" diye dalga geçti ve ağız dalaşı devam etti. Hemen ilerde çevik kuvvet bekliyordu. Tehdit ettiği kaza yapan şöför polislere doğru koşup bizim yanımıza çağardı ve 'taksiciden şikayetçiyim' dedi. Polisler gelince biz araçtan indik. Taksici çevik kuvvete de ters konuştu, polisler tarafından araçtan indirildi ve biz de polislere taksicinin haksız olduğunu, tehdit ettiğini söyledik ve yürüyerek uzaklaştık.
Tabi ki canımız sıkıldı duruma ve sonrasında Bitaksi uygulamasına olayı anlatan uzunca bir yorum yazdık. Böyle bir taksicinin uygulamalarında bulunmasının doğru olmadığını söyledik. Sonuçta uygulamaya güvenerek kayıt olduğumuz için bilgilerimiz vardı. Bizi arayacaklarını, ilgileneceklerini düşündük ama bir hafta boyunca kimse aramadı. Ya yetkililer görmediler ya da görseler de önemsemediler.

"BENİ HATIRLADINIZ MI?"
Yaklaşık bir hafta sonra alışverişten dönen iki genç aynı uygulama üzerinden taksi çağırdı. Bindikleri taksinin hareket etmesinin ardından şoförün "Beni hatırladınız mı?" sözleriyle şoke olan iki genç için kabus dakikaları başladı.
J.K. yaşadıkalrını şu sözlerle aktardı: “Sevgilimle elimiz kolumuz poşet dolu taksiye bindik. Biner binmez hareket eden şoför ‘beni hatırladınız’ mı dedi. Gelen taksici geçen hafta ki taksici idi. Şok içerisinde kaldık. Ve taksici giden araç içinde tehditlerine başladı. ‘Ben bir haftadır sizi takip ediyorum. Yeniden çağırmanızı bekledim, bugün çağırdınız. Uygulamadan sizi gördüm ve hemen geldim. Bu araçtan inemezsiniz, sizi öldüreceğim” dedi. Ve gitmek istediğimiz yere değil ters yöne doğru bizi kaçırdı. Sevgilim önde, ben arkada oturuyordum.

ÖLÜM TEHDİTLERİ YAĞDIRDI
Son sürat giden aracın arka kapısını açtım ve bacağımla tutarak ve düşme tehlikesini göze alarak bağırdım. ‘Ya sağa çek dur ya da kapını kıracağım dedim’; sevgilim de polisi aradı. Yine tehditler başladı: ‘Polisi ararsan ikinizi de öldürürüm’ dedi. El fenerini çekmeyi ya da direksiyonu kırmayı düşündüm ama son hızla giderken takla atma ihtimalimizi düşünerek vazgeçtim. Ve sonunda şoför, üst caddede bulunan taksi durağının önünde durdu. Hemen indik. Durakta ortalama 15 taksici dışarıda bekliyordu; tabi ki olacaklardan haberleri vardı. Plan yapan arkadaşlarına yardım etmek için bekliyorlardı. Araçtan iner inmez arbede çıktı. Taksici, sevgilime küfürlerle saldırdı.

OLAYA DURAKTA BEKLEYEN DİĞER TAKSİCİLER DE DAHİL OLDU
Ben de aralarına girdim ayırabilmek adına, sonra diğer 3 taksici daha müdahale oldu, ayırmak bahanesiyle sevgilimi tutup düşürdüler ve kafası ile yüzüne sayısız yumruk indirdiler, diğer bir kişi de beni zorla tuttu, her türlü cinsiyetçi küfürler eşliğinde darp edildik. Sonrasında da bize saldıran asıl taksici, çalıştığı durağın içine koştu ve bıçakla çıkıp tekrar sevgilime doğru koştu. Araya girdim ve bıçağı gören diğer şoförler de adamı tutarak zapt etmeye çalıştılar. Yine sayısız ölüm tehditti duyduk: ‘Adresinizi biliyorum, isminizi biliyorum geleceği sizi öldüreceğim’ler havada uçuştu. Ve bizi caddenin diğer tarafına doğru ittiler.

ARAÇTAKİ TÜM EŞYALARI YOLA SAÇTILAR
Araçta bulunan tüm malzemelerimizi caddenin ortasına attılar. Beni tutan adamın elinden kurtulup sevgilime doğru koştum ve caddenin karşısına geçtik. Polise telefonda adres verdik. Yere fırlattıkları malzemelerimizi topladım. 5 dakika sonra da polis geldi. Adamlar o sırada kaçtı. Duraktaki diğer çalışanlar önce, ‘bizimle çalışmıyor’ dediler, sonra polis bir daha sorunca, ‘bizim elemanımız’ dediler. Hemen olayı anlattık, bıçak falan yok diye inkâr etmeye kalktılar. Polis aracı ile karakola gittik.

DARP RAPORU ALDILAR
Ayaküstü olayı anlattık ve sevgilimi hastaneye sevk ettiler, darp raporu alındı. Kafasında yüzünde şişlikler, kanama ve gözünde hafif görme kaybı var. Sonra tekrar karakola dönüp ifade verdik. Şikayetçi olup karakoldan ayrıldık. Bitaksi uygulamasını arayarak durumu anlattım. Önce ilgileneceklerini söylediler, ben de geçen hafta şikayet yorumu yazdığımı ama kimsenin ilgilenmediğini, böyle bir taksicinin uygulamalarında yer almaması gerektiğini söyledim. Üstelik yazdığım yorumu şoför de yetkililer de görüyormuş o an onu da öğrendim. Şuan evimizde kalamıyoruz. Maddi manevi zarara uğradık. Aletlerimiz kırıldı, bir kısmı kayboldu. Şikayetimizden vazgeçmeden sonuçlanmasını bekleyeceğiz."

BİTAKSİ'DEN AÇIKLAMA:'O SÜRÜCÜYÜ SİSTEM DIŞINA ÇIKARDIK'
BiTaksi uygulamasının sahibi, dehşeti yaşayan J.R'yi telefonla arayarak özür diledi. J.R. görüşmeyi şöyle anlattı. "Bitaksi uygulamasının sahibi, beni arayarak özür diledi, taksiciyi ve olayla ilgilenmeyen tüm çalışanlarını işten çıkaracaklarını bildirdiler. Ayrıca da maddi manevi tüm zararımızı karşılayacaklarını bildirdiler. Adli dava sürecek, ceza alana kadar peşini bırakmayacağız."

BiTaksi şu açıklamayı yaptı: "Geçtiğimiz pazar günü yaşanan talihsiz olay karşısında büyük üzüntü duyduk. Olayın mağduru olan yolcumuzla konuştuk. Olayı gerçekleştiren sürücüyü sistem dışına çıkardık. Konuyla ilgili olarak sürücüye karşı hukuki süreci başlatan yolcumuza her türlü bilgi, belge ve desteği vereceğiz. Bu süreçte yeterli hızda aksiyon alamamamız maalesef olayın boyutunun büyümesine neden olmuştur. Bu konuda müşteri ve sürücü denetim süreçlerini iyileştireceğiz. Bu ve benzeri olayların yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri alacağız. Olayın mağduru olan yolcularımızın yanında olduğumuzu bildiririz."

Taksicinin korkunç intikam planı

Köylülerin ağaç dallarıyla yangın nöbetiManavgat'ın Yeniköy Mahallesinde başlayan ve büyüyerek 4 farklı noktada gün boyu ilerleyen yangına bugün de ekipler tarafından müdahale sürüyor. Gece boyunca esen şiddetli poyraz nedeniyle alevler Ulukapı Sülek Mahallesine kadar geldi. Yangının ilk çıktığı noktaya 25, Manavgat merkeze ise 4 kilometre uzaklıktaki mahalle, jandarma ekipleri tarafından boşaltıldı. Ulukapı Bardaklar Mahallesi'nde yer alan Manavgat İçme Suyu Tesisleri yakınında alevler ağaçları yakarken, mahalle sakinleri rüzgarın da etkisiyle ağaçlardan düşen kozalakların neden olduğu yangını söndürmek için çabaladı. Mahalleli, ellerine aldıkları ağaç dalları ve çalı çırpıyla, bölgede bulunan jandarma ise yanlarında bulundurdukları 5 litrelik su bidonlarıyla yangını söndürmeye çalıştı. Farklı noktalara yangının sıçradığını gören bazı mahalle sakinleri ise koşarak alana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet