Geri Dön

Taksim Meydanı boş kaldı

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi boş kaldı. Kısıtlamadan muaf olan turistlerin İstiklal Caddesii'ne girişi polisin pasaport kontrolüyle yapıldı. Meydanda maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyerek dolaşan turistlerin rahat tavırları dikkat çekti.

Taksim Meydanı boş kaldı

 

Korona virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen genelgede, cuma akşamı saat 21.00 ile pazartesi sabah saat 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı duyurulmuştu. Kısıtlamanın başlamasının ardından bugün İstanbul’un genelinde sokakların boşaldığı, vatandaşların kurallara uyarak evlerinde kaldığı görüldü.

MASKESİZ DOLAŞTILAR, ÇEKİRDEK KABUKLARINI YERE ATTILAR

Kısıtlamayla ilgili yapılan duyuruda turistlerin sokağa çıkmalarında engel olmadığı ve kısıtlamadan muaf tutulacakları duyurulmuştu. Bu durumu fırsat bilen yabancı turistler bugün İstanbul’un popüler yerlerinden olan Taksim ve İstiklal Caddesine akın etti. Meydanda dolaşan bazı turistlerin maske dahi takmadıkları görüldü. Bir turist kafilesi ise toplu şekilde maskelerini çene altlarına takıp, çekirdek çitledi. Yedikleri çekirdeklerin kabuğunu yerlere döken turistlerin rahat tavırları dikkat çekti.

MEYDANDA TAKILMAYAN MASKELER CADDEYE GİRİŞTE HATIRLANDI

Kısıtlamadan muaf tutulan turistler İstiklal Caddesine girmek istediklerinde pasaport kontrolüne tabii tutuldu. İstiklal Caddesi dışında maske takmayan turistlerin girişte uyarılmalarının ardından maskelerini taktıkları görüldü.

TAM 56 SAAT SÜRECEK

Koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 56 saat sürecek ve pazartesi 05.00'da sona erecek. Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte İstiklal Caddesi de sessizliğe büründü.

 

Taksim Meydanı boş kaldı

Taksim Meydanı boş kaldı

Tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat ettiYavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet